Christian Pulisic lõi Chelsea teise värava.

22. veebruar 2022, 23:55

Tiitlikaitsja astus suure sammu veerandfinaali suunas, Juventus leppis viigiga

Jalgpalli meistrite liigas toimus täna kaks mängu: Londoni Chelsea alistas koduplatsil Lille'i 2 : 0 ning Torino Juventus pidi võõral väljakul leppima Villareealiga 1 : 1 viigiga.

Chelsea – Lille 2 : 0 (8. Kai Havertz, 63. Christian Pulisic)

Kuigi tiitlikaitsja Chelsea ei mänginud just suurepärast vutti, said nad 2 : 0 võidu ning nüüd on nad ühe jalaga veerandfinaalis. Mäng oli lahtine ja mõlemal meeskonnal oli häid võimalusi, ent Inglise klubi oli otsustavatel hetkedel kindlam.

Kai Havertzi mängu alguses löödud värav sündis nurgalöögi järel, Christian Pulisici teise poolaja tabamus vasturünnaku lõpus.

Villarreal – Juventus 1 : 1 (66. Dani Parejo – 1. Dušan Vlahovic)

Jaanuari lõpus Juventusega käed löönud 22aastasel Dušan Vlahovicil kulus vaid 32 sekundit, et lüüa oma karjääri esimene meistrite liiga värav. Ent külalismeeskond muutus pärast varakut tabamust järjest lohakamaks. Teisel poolajal kasutas Villarreal selle ära, kui täpne oli Dani Parejo. See oli Itaalia klubile häirekellaks, kuid enam neil eduseisu taastad ei õnnestunud ning nii tuli meeskondadel leppida viigiga.

Enne mänge:

Chelsea – Lille

Chelsea oli H-alagrupi võidus kinni viimase vooruni, ent seal tehti üllatuslikult 3 : 3 viik Peterburi Zenitiga. Seega mindi kaheksandikfinaali teisena, loovutades grupi esikoha Juventusele. Kui mullune meistrite liiga võit oli ilmselt kõigile vähemalt väikseks üllatuseks, siis tänavu teeb Londoni klubi head hooaega. Inglismaa meistriliigas ollakse Manchester City ja Liverpooli järel kolmandad.

Lille, kes tuli mullu Pariisi Saint-Germaini ees Prantsusmaa meistriks, on tänavu kohalikus liigas alles 11. positsioonil. Tõsi, tabel on äärmiselt tihe: esinelikust lahutab neid vaid kuus punkti. Meistrite liiga G-alagrupis võideti kuuest mängust kolm, tehti kaks viiki ja pääseti Red Bull Salzburgi ees kaheksandikfinaali esimesena.

Villarreal – Juventus

Juventus võitis alagrupis kuuest mängust viis, ainuke kaotus saadi Chelsealt, ent see oli skooriga 0 : 4. Tänu tiitlikaitsja äpardumisele viimases voorus teeniti grupis esikoht. Talvise üleminekuperioodi ajal täiendas 36kordne Itaalia meister koosseisu serblasest ründaja Dušan Vlahoviciga, kes on heaks asenduseks eelmise suve lõpus lahkunud Cristiano Ronaldole.

Villarreal, kes võitis mullu Euroopa liiga ning pääses meistrite liigasse ainult tänu sellele, on tänavu Hispaania kõrgliigas kuuendal kohal. F-alagrupist pääseti kaheksandikfinaali Manchester Unitedi järel teisena.

00:09
23:55

Juventus – Villarreal ja Lille – Chelsea korduskohtumised toimuvad 16. märtsil.

23:54

Aitäh, et jälgisite kohtumisi meiega! Homme algusajaga kell 22 on samuti kavas kaks mängu:

• Madridi Atletico – Manchester United

• Lissaboni Benfica – Amsterdami Ajax

23:53
Villarreal – Torino Juventus 1 : 1

Villarreal ja Juventus tegid 1 : 1 viigi, selles paaris on veel kõik lahtine.

23:53
Londoni Chelsea – Lille 2 : 0

Läbi! Tiitlikaitsja Chelsea sai 2 : 0 võidu ning astus suure sammu veerandfinaali suunas.

23:48

Lille üritab skoori teha ja värav on õhus. Chelsea on oma väljakupoolele vajunud.

23:47

Üleminutid. Kohtunik annab Chelsea – Lille'i mängus neid tervelt viis.

23:31

Villarreal on nüüd asunud palli valdama. Tundub, et Juventus lasi end käest ära.

23:31
Villarreal – Juventus 1 :

VÄRAV! Villarreal viigistab!

Kolli sai kirja Dani Parejo.

23:22

Lille võib ilmselt olla tänulik, et võõrsil löödud väravate reegel kaotati enne käimasolevat hooaega ära. Kuid sellegipoolest on nad raskes seisus.

23:21
Lille – Chelsea 0 : 2

VÄRAV! Pulisic viib Chelsea 62. minutil vasturünnaku järel 2 : 0 ette!

Suurepärase töö tegi Kante, kes purjetas pikalt keskväljal ning andis lõpuks väravasöödu.

23:04

Alanud on teised poolajad! Ja millise tempoga Lille'i – Chelsea mängus! Kodumeeskond jõudis kohe vastaste karistusalasse, seejärel vastasid samaga külalised. Ent Kovacici puude läheb pikaks ning veereb üle otsajoone.

Selleks kõigeks kulus umbes 40 sekundit.

22:55

Poolajad!

Lille – Chelsea 0 : 1

Kuigi Chelsea pääses kohtumist varakult juhtima, näitas Lille end väga heast küljest ning selles matšis pole veel midagi otsustatud.

Juventus – Villarreal 1 : 0

Pärast Vlahovici väravat 32 sekundil oli avapoolaeg tasavägine: kumbki meeskond ei suutnud haarata initsiatiivi.

22:35

Mõlemas mängus on seis jätkuvalt 1 : 0. Chelsea ja Lille'i matš on väga lahtine, kuid väga ohtlikke momente pole olnud. Juventus oli kohtumise alguses selgelt parem, ent nüüdseks on Villarreal kenasti mängu sisse elanud.

22:13
22:12
22:11

Siinkohal vabandame, et sündmuste teatamisega hiljaks jäime.

22:10

Mängud on alanud ja juba on mõlemas matšis tehtud ka skoori!

Juventuse viis 30 sekundi järel juhtima Dušan Vlahovic – tegu oli tema meistrite liiga debüüdiga!

Chelsea eest sai 8. minutil tabamuse kirja Kai Havertz.