Robert Lewandowski sõnul on Venemaaga mängimisest keeldumineõige otsus.

Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Mihkel Talivee 26. veebruar 2022 13:11

Poola jalgpallikoondis keeldub mängimast Venemaaga 2022. aasta MMi play-off'i turniiril.

Kohtumine pidanuks miniturniiri raames toimuma 24. märtsil Moskvas. Teises paaris kohtuvad Stockholmis Rootsi ja Tšehhi ning seejärel otsustavad võitjad omavahel, kes pääseb MMile.

Esialgu olid Poola, Rootsi ja Tšehhi teinud ühise avalduse, et miniturniir ei tohiks toimuda Venemaal.

Ent laupäeval teatas Poola jalgpalliliidu president Cezary Kulesza, et nad ei osale matšis Venemaaga mingil juhul, põhjuseks Venemaa sissetung Ukrainasse.

„Aitab sõnadest, aeg on tegutseda! Kuna Venemaa föderatsiooni agressioon Ukraina suunal jätkub, ei kavatse Poola koondis play-off'i mängu Venemaa vastu pidada. See on ainuõige otsus. Peame läbirääkimisi Rootsi ja Tšehhiga, et esitada FIFA-le ühine seisukoht,“ kirjutas Kulesza sotsiaalmeedias.

Talle sekundeeris Poola koondise suurim staar Robert Lewandowski.

„See on õige otsus! Ma ei kujuta ette, et mängiksime Venemaaga olukorras, kus relvastatud rünne Ukraina vastu jätkub. Vene jalgpallurid ja fännid ei ole selle eest vastutavad, kuid me ei saa teeselda, nagu midagi ei toimuks,“ sõnas Lewandowski.

Poola jalgpallikoondis edastas ka eraldi teadaande: „Meie, Poola koondise mängijad, otsustasime koos Poola jalgpalliliiduga, et me ei kavatse play-off'is Venemaa vastu mängida . See pole kerge otsus, kuid elus on olulisemaid asju kui jalgpall. Meie mõtted on Ukraina rahva ja sõbra ning koondisekaaslase Tomasz Kedzioraga, kes on endiselt perega Kiievis.“

Teadaande juurde olid lisatud teemaviited #SolidarnizUkraina (Solidaarne Ukrainaga) ja #NoWarPlease (Palun mitte sõda).