Siim-Sander Vene

28. veebruar 2022, 21:18

BLOGI | Kolm veerandaega juhtinud Eesti kaotas napilt Poolale (2)

Eesti korvpallikoondis sai täna MM-valiksarjas teise kaotuse, kui kaotati võõrsil 60 : 78 Poolale ehk samale meeskonnale, keda reedel Saku suurhallis 75 : 71 võideti.

Sarnaselt reedesele lahingule alustas Eesti taas suurepäraselt. Hirmu ei pidanud tundma ka Märt Rosenthali pärast, kes trennis hüppeliigest vigastas. Jukka Toijala saatis tartlase algkoosseisus platsile ja mees andis esimesest neljast korvist kolmele resultatiivse söödu. Kui mängitud oli kaheksa minutit, juhtis Eesti juba 17 : 5, veerandaja lõpuks olime peal 21 : 12.

Teisel veerandil hakkas edu kiirelt sulama ja mitmel puhul jõudis Poola ühe punkti kaugusele, aga ette ei pääsenud. Poola viskas teisel perioodil küll 26 punkti, aga Eesti edu oli poolajaks neli punkti. Teise poolaja alguses ei saanud Eesti aga absoluutselt minema, aga endiselt püsis Eesti enne viimast kümmet minutit punktiga ees.

Poola pääses esimest korda juhtima viimase veerandaja alguses seisul 57 : 56. Maik-Kalev Kotsari kahe hullu kolmese toel püsis Eesti mängus ja pääses veel kolm minutit enne lõppu 68 : 66 ette, ent rohkem korve ei tulnud. Ootamatult visati lõppseis tabloole 1.55 enne kohtumise lõppu. Pärast seda said üritada veel Kotsar, Martin Dorbek, Siim-Sander Vene ja Kaspar Treier, aga kõik üritused lendasid vastu taevast.

Eesti resultatiivseim oli täna 24 punktiga Kotsar, kes korjas ka seitse lauapalli. Jõesaar lisas 14 punkti ja viis vaheltlõiget. Ühtlasi nägime täna killukese Eesti korvpalliajalugu, sest oma esimesed punktid sai rahvuskoondise särgis kirja 19aastane Joonas Riismaa, kes tabas kolmese. Poola parim oli 15 punkti visanud Michal Sokolowski, kelle arvele jäid meeskonna viimased seitse punkti.

Kui positiivset otsida, siis kahe mängu kokkuvõttes oleme Poolaga kahe punktiga plussis. Võidu korral oleks täna aga juba tagatud pääs MM-valikturniiri järgmisesse faasi. Suvises ehk selle valikturniiri viimases koondiseaknas kohtub Eesti esmalt kodus Saksamaaga ja siis võõrsil Iisraeliga. Kindlast edasipääsust lahutab Eestit üks võit.

20:57

Poola võitis 70 : 68

Kaotus! Kui midagi positiivset otsida, siis vähemalt võitsime kodus suuremalt.

20:55

Poola - Eesti 70 : 68

Vene tegi viimasel sekundil ründevea!

20:53

35 sekundit ja Kotsar teenis vea. Nüüd on mõlemal vead täis.

20:52

55,2 sekundit minna ja Eesti pall.

20:50

1.55 minna ja Poola läheb vabavisetest taas ette.

20:48

Poola - Eesti 68 : 68

Paraku tuleb Rosenthalilt viies viga ja Sokolowskilt 2 + 1. Õnneks vabavise mööda. Aga Toijala ei vahetanud sisse Posti, vaid tõi Dorbeku.

20:47

Poola - Eesti 66 : 68

KOTSARILT TEINE KOLMENE!

20:47

Poola - Eesti 66 : 65

Jubedalt võitleme kaitses, aga saime kätte ja Balcerowskile viienda vea! Tuleb 11 punkti visanud Olejjniczak.

20:43

Ründeaeg hakkas otsa saama ja Kotsar pani lauapõrkest sisse! Kui magus!

20:39

Poola - Eesti 63 : 60

Kotsar tabab mõlemad vabavisked ja proovime kõrgelt peale käia. Rosenthalile paraku neljas viga.

20:36

Poola - Eesti 63 : 58

Eestil kohe üldse ei jookse asjad ja rünnakul pole ammu ühtegi lihtsat korvi tulnud. Toijala võtab 6.42 enne lõppu aja maha.

20:32

Poola - Eesti 57 : 56

Zyskowski viib Poola lõpuks esimest korda juhtima.

20:29
Eesti juhib enne viimast veerandaega 56 : 55

Kolmas kvartal läbi ja vähemalt juhtima poolakaid ei lasknud! Aga viimased kümme minutit oli väga-väga kole korvpall. Kui isegi Kitsing viskab vabaviskeid kahest null, siis millest me räägime?

20:24

Poola - Eesti 50 : 54

Poola koljat Balcerowski tegi neljanda vea ja Kotsar vabavisetel täpne. Kaitses saame kätte.

20:20

Poola - Eesti 50 : 52

Ei taha kohtunike kallal liialt tänitada, aga tundub, et meeskonnad ei leia rütmi, sest nad ei saa aru, mis on lubatud ja mis mitte.

20:15

Poola - Eesti 47 : 50

Poolakas kiskus Venet kätest, aga eestlane sai ründevea. Õnneks anti kohe ka teisel pool vastu. Tundub, et mäng on nii rabe, et kohtunikud ei taha maha jääda.

20:11

Poola - Eesti 43 : 45

Sai Treier oma kolmese kätte, aga kohe vastas ka Sokolowski.

20:09

Poola - Eesti 40 : 42

Poolteist minutit mängitud ja Eesti pole normaalsele viskele saanud. Jõesaar tegi oma kolmanda vea.

19:54

Jõesaar 12 punkti sajaprotsendilise tabavusega, Kotsarilt lisaks 8 ja Venelt 7 punkti.

19:53

Kui Tallinnas võitsime laua 46 : 21, siis praegu oleme 9 : 13 taga. Päris suur kontrast. Samas on Poola teinud 12 pallikaotust Eesti kuue vastu.