Max Verstappen

Foto: PA Wire / Scanpix
Rasmus Voolaid 3. märts 2022 13:33

Vormel 1 valitsev maailmameister sõlmis loetud nädalad enne uue hooaja algust Red Bulliga uue ja väga pikaaegse lepingu. Nüüd hakkab tšemion sisse kaaseerima F1 ajaloo üht kopsakaimat palgatšekki.

Seni sidus leping Verstappenit Red Bulliga järgmise hooaja lõpuni, aga nüüd pikendas ta seda lausa 2028. aastani. „Ma armastan seda meeskonda ja kõik on lihtsalt suurepärane. Alates 2016. aastast, mil hakkasime koostööd tegema, siis oli eesmärk tulla maailmameistriks. Saime sellega hakkama. Nüüd tahame hoida number ühte enda autol (number ühe all saab sõita valitsev maailmameister – R. V.) võimalikult kaua.”

BBC andmetel on uus leping väärt ca 40 – 50 miljonit eurot aastas ehk kuulub vähemalt tipu lähedale. Väidetavalt teenib seitsmekordme maailmameister Lewis Hamilton Mercedeselt iga aasta 40 miljonit naela ehk ca 50 miljonit eurot.

Red Bulli tiimijuht Christian Horner sõnas, et Verstappeniga lepingu sõlmimine näitab ka klubi visiooni. „Meie lühiaegne eesmärk on tulla Maxiga uuesti maailmameistriks, aga see leping näitab muuhulgas ka seda, et meil on ühine pikaaegne plaan.”

Uue hooaja esimene etapp sõidetakse 20. märtsil Bahreinis. Juba nädal hiljem põrisevad mootorid Saudi Araabias.