Robert Lewandowski (vasakul) ja Thomas Müller.

9. märts 2022, 00:08

MEISTRITE LIIGA | Võimas Bayern lõi seitse väravat, edasi pääses ka Liverpool

Jalgpalli meistrite liigas on esimesed veerandfinalistid Müncheni Bayern ja Liverpool.

Müncheni Bayern – Red Bull Salzburg 7 : 1 [12. (P), 21. (P), 23. Lewandowski, 30. Gnabry, 54., 83. Müller, 85. Sane – 70. Kjärgaard]; kahe mängu kokkuvõttes 8 : 2

Avamängus tehtud viik oli kindlasti üllatuseks, kuid kordusmatšis Allianz Arenal pani Bayern oma paremuse koheselt maksma. Juba 23. minutiks oli seis 3 : 0 ning Robert Lewandowskil kirjas kolm väravat. Poolakas, kelle esimesed kaks tabamust sündisid penaltitest, tegi meistrite liiga kiireima kübaratriki.

Enne avapoolaja lõppu sai veel värava kirja Serge Gnabry, teisel poolajal jõudis kaks korda sihile Thomas Müller. Salzburgi auvärava lõi Maurtis Kjärgaard ning lõppseisu 7 : 1 vormistas 85. minutil Leroy Sane.

Liverpool – Milano Inter 0 : 1 (61. Martinez); kahe mängu kokkuvõttes 2 : 1

Võõral väljakul avamatši 2 : 0 võitnud Liverpool pidi koduplatsil valitseva Itaalia meistri paremust tunnistama. Ainsa värava lõi Lautaro Martinez 60. minutil, kuid Interi lootused mäng lisaajale viia või isegi võit teenida said suure põntsu, kui kohe pärast 1 : 0 tabamust sai teise kollase kaardi Alexis Sanchez. Seega jäid nad platsile kümnekesi.

Lõpuks pidas Liverpool mängu viimased pool tundi kenasti vastu ning oli ka ise lähedal skoorimisele: Mohamed Salah tabas kaks korda posti.

Kolmapäeval selgub veel kaks veerandfinalisti. Eesti aja järgi kell 22 lähevad vastamisi Madridi Real ja Pariisi Saint-Germain ning Mancehster City ja Lissaboni Sporting.