Joonas Tamm (keskel) Eesti koondise eest pallimas.

Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Kadi Parts 9. märts 2022 10:48

Eesti jalgpallikoondise tugitala Joonas Tamm (30) lahkus Ukraina kõrgliigaklubist Vorskla Poltavast Venemaa agressiooni tõttu ning liitub Floraga laenulepingu alusel, mis kehtib esialgu kuni 30. juunini - nii vahendas täna Flora koduleht.

Tamm on varasemalt Floras mänginud ning võitnud ka kolm Eesti meistritiitlit, ühe Evald Tipneri karika ning kaks Eesti Superkarikat. Eesti meistriks on ta kroonitud 2010., 2015. ja 2017. aastatel. Karika võitis 2016. aastal.

2020. aastal liikus Tamm Florast Ukraina kõrgliigaklubi Desna ridadesse, kus veetis ühe aasta. Pärast seda liitus teise Ukraina kõrgliigaklubiga Vorskla Poltavaga. Kokku on ta Ukraina kõrgliigas mänginud 39 kohtumist ning löönud ka kaks väravat.

30-aastane Tamm on saanud A-koondises kirja 46 kohtumist ja löönud kolm väravat. Need kolm väravat lõi ta 2017. aastal Gibraltari vastu tipuründes mängides.

Tamm tunnistab, et kodus on hea olla. „Eestis on väga mõnus üle pika aja tagasi olla. Minu eesmärk on hästi mängida ja aidata klubil olla edukas,“ sõnas Tamm.

„Floras on mind väga hästi vastu võetud. Loodan et paberid aetakse kiirelt korda ja saan juba meeskonnaga karikamängule minna. Mängupaus on mul päris pikk juba, aga loodan, et saan kiirelt vormi tagasi,“ lisas ta. 

Kuidas reageeris Tamm uuele olukorrale Ukrainas? „Me olime juba valmis selleks, et selline asi juhtub. Kõik märgid viitasid sellele ja juba Türgis laagris olles me arutasin agendiga võimalikke lahendusi,“ sõnas ta.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: „Joonas Tamme liitumine meiega toob kaitseliini olulist rahvusvahelist kogemust juurde. Ta on varasemalt meil mänginud, mistõttu tema kohanemine saab olema selle võrra lihtsam. Joonasel on väga hea kiirus ja mängulugemine, mis annab võimalusi juurde kaitseliini juhtimisel. Lisaks tõstab tema liitumine meeskonnaga ründajate kvaliteeti, olles neile heaks sparringupartneriks.“