Maik-Kalev Kotsar.

24. märts 2022, 22:39

Kaksikduubliga hiilanud Kotsar aitas Hamburgi tagasi play-off'i kohale

Saksamaa korvpallimeistrivõistlustel alistas Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers võõrsil Chemnitzi meeskonna 89 : 85. Eesti koondise keskmängija oli taaskord üks võidu peaarhitektidest.

33 ja pool minutit platsil mütanud Kotsar kogus 18 punkti (kahesed 8/11, vabavisked 2/5), kogus 11 lauapalli (neist 6 ründelauast) ja jagas 4 resultatiivset söötu. Kotsari efektiivsusnäitaja 27 oli Hamburgi parim, kõrgem (29) oli see vaid vastasmeeskonna mängijal Nelson Weidemannil, kes viskas üleplatsimehena 28 punkti.

Veel kaks minutit enne lõppu oli Hamburg kolme punktiga taga, kuid suutis siiski kohtumise enda kasuks kallutada. Kotsar noppis otsustavatel hetkedel kolm ründelauapalli.

12 kaotuse kõrvale 13. võidu teeninud Hamburg kerkis üheksa vooru enne põhihooaja lõppu taas play-off-kohale ehk kaheksandaks. Tabel on siiski tihe, sest kolme võidu ehk kuue punkti sisse mahub neli meeskonda.