Oleksandr Ussõk võtab relva asemel taas kätte poksikindad

Foto: Zac Goodwin / PA / Scanpix
Rasmus Voolaid 26. märts 2022 12:14

Eelmise aasta septembris Anthony Joshuat tümitanud Oleksandr Ussõk on viimased nädalad veetnud püssi all ja kaitsnud venelaste eest oma kodumaad. Nüüd teeb ta sõjast pausi, et hakata valmistuma kordusmatšiks Joshua vastu.

Esialgu pidid Joshua ja Ussõk uuesti ringi jalutama juba maikuus, ent Venemaa sissetungi tõttu lükati see paar kuud edasi. Praeguste andmete kohaselt poksivad raskekaallased omavahel juulis ning seekord tundub, et läheb asjaks. Ukrainast lahkus Ussõk juba kolmapäeval.

„Olen otsustanud hakata valmistuma kordusmatšiks Anthony Joshua vastu,“ kirjutas Ussõk oma Instagrami kontol avaldatud videos. Sümboolselt võttis ta video üles platsil, kus tema taustal säras suur lipp: „Käed Ukrainast eemale, Putin“.

35aastane Ussõk on oma karjääri jooksul võitnud kõik 19 matši, millest 13 on tulnud nokaudiga. Joshual on 24 võidu kõrval kirjas kaks kaotust.

Ussõk sai septembris Joshua käest endale WBA, WBO, IBF ja IBO vööd, kui ühehäälselt punktidega britist Londonis jagu sai. WBC tiitlivöö on Tyson Fury käes, kes on teatanud, et pärast 23. aprilli matši Dillian Whyte’i vastu lõpetab ta oma pika ja eduka karjääri.