Robert Rooba otsib uut mängupaika Euroopas

Foto: Stanislav Moshkov
Toimetas Rasmus Voolaid 27. märts 2022 12:18

Esimese eestlasena KHLi jõudnud Robert Rooba aeg idanaabrite juures jäi arusaadavalt lühikeseks. Kuivõrd Venemaa tungis Ukrainale kallale, siis ei lubanud tema moraalne kompass Venemaal mängimist jätkata ja tõenäoliselt naaseb ta uueks hooajaks Euroopasse. Rooba sõnade kohaselt on aga kahtlane, kas KHL kui hokiliiga üldse tegevust jätkab.

Rooba käis külas saates „Hommik Anuga“, kus Anu Välbale oma elust lähemalt rääkis.

„Kuna Venemaa puhul on tegemist väga suure hokiriigiga ja maailmahokit väga palju mõjutava riigiga, siis praeguses olukorras, kus Venemaa on mingil määral isoleeritud igasugusest spordimaailmast ja ka jäähokist, arvan, et see muudab väga palju seda, mis hakkab just eelkõige Euroopa hokis toimuma. Hetkel on võib-olla kerge vaakum tekkinud mängijate turul, keegi väga täpselt ei tea, mis juhtuma hakkab. Viimane sõnum kohalikelt minule, oli, et KHLi ei pruugi enam järgmisel aastal olla. Kõik teavad, kust need rahad selle liiga jaoks tulevad, kui suur on seos Venemaa riigi majandusliku seisuga sellel liigal. Võib juhtuda, et pärast viimastel kuudel toimunud asju ei ole enam võimalik, et selline asi tegevust jätkab.“

Pärast sõja algust Rooba enam Tšerepovetsi Severstali eest jääle ei läinud ja nii ei soovinud abikapten meeskonda aidata ka play-off'is. Tema saldoks KHLis jäi 39 kohtumisega viis väravat ja kaks resultatiivset söötu.