Kristin Tattar lennutab USAs kettaid täpselt ja kaugele.

27. märts 2022, 22:36

Põneva lõpu korraldanud Kristin Tattar võitles USA profituuril jälle poodiumile

Eesti parim kettagolfimängija Kristin Tattar saavutas USA profituuri neljandal etapil, Texase osariigi meistrivõistlustel 2.–3. koha.

Kusjuures Tattar püsis viimase korvini esikohakonkurentsis, kuid viskas seal kaks korda OB-sse (mängualalt välja) ja võttis double-bogey. Ühe viskega juhtinud Paige Pierce noppis samal ajal birdie ja võitis kokkuvõttes nelja viskega (184 vs. 188).

Tagant tõusis Tattariga samale pulgale valitsev maailmameister Catrina Allen, kes lennutas ketta viimasel rajal korra OB-sse ja sai bogey.

Kokkuvõttes tegi Tattar Texases kolm väga stabiilset ringi: 63, 63 ja 62 viset (par oli 67). Samas tuleb juhtida tähelepanu, et viimasel päeval oli ta (kuni viimaseni korvini) eriti heas hoos. Näiteks kümne meetri raadiusest ei eksinud ta ühelgi viskel (terve turniiri peale tabavus 80%), kogus seitse birdie't ja eelviimasel korvi lausa eagle'i.

Pierce alustas finaalringi viieviskelise eduga, kuid maandus paar korda OB-s ja eksis kümne meetri raadiusest puttidega. Nii sulaski vahe minimaalseks ja kõik jäi viimase korvi peale. Pierce närvid tunduvad olevat muidugi raudsed, sest ta lõpetas ringi nelja birdie'ga.

Elu esimest profihooaega tegev tartlanna Keiti Tätte läks viimasele päevale 9.–10. kohalt, kuid jäi lõpuks jagama 13.–14. positsiooni. Temagi ringid olid omavahel väga võrdsed: 66, 66 ja 67 viset. Pühapäevast jääb silma, et poole peal oli tema ringi skoor +5, kuid tugev tagumine pool tasandas selle lõpuks nulli. Kümne meetri seest tabas ta 70 protsenti visetest.

Naiste tulemused: 1. Paige Pierce 184 viset (17 alla par'i), 2.–3. Kristin Tattar ja Catrina Allen 188 (–13), 4. Valerie Mandujano 193 (–8), … , 13.–14. Keiti Tätte ja Holyn Handley 199 (–2).

Sarja kokkuvõttes hoiab esikohta Allen 280 punktiga. Kaks teist ja kaks kolmandat kohta saavutanud Tattar on 258,75 punktiga teine ning ühe madalama kategooria võistluse vahele jätnud Pierce 242 punktiga kolmas. Avaetapist haiguse tõttu kõrvale jäänud Tätte on 74,38 punktiga 25.

Meeste hulgas saavutas kolmest eestlasest Texase meistrivõistlustel parima koha Albert Tamm, kes läbis kolm ringi 182 viskega (–7) ja jäi jagama 36.–44. positsiooni. Meeste raja par oli 63. Tamme ringid eraldi olid 65, 58 ja 59 viset. Fairway’le (nii-öelda õige raja läbimise teekond) sai ta pihta 74% juhtudest, kümne meetri raadiusest tabas 70% visetest.

Silver Lätt jäi 190 viskega (+1) jagama 79.–84. kohta (ringid eraldi 62, 67 ja 61 viset) ning Kristo Raik 194 viskega 92.–94. positsiooni (ringid eraldi 66, 58 ja 70).

Võistluse võitis Ricky Wysocki, kes tegi kokku 160 viset (–29). Talle järgnesid Calvin Heimburg 161 ja Gregg Barsby 164 viskega.