Ott Tänak.

Foto: Romain Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH
Toimetas Eigo Kaljurand 28. märts 2022 19:39

Esmaspäeval avaldati Horvaatia MM-ralli ametlik osalejate nimekiri, kus pole möödunud hooajal etapi võitnud Sebastien Ogier’d, aga on kolm Eesti pilooti.

Möödunud aastal nii Horvaatia ralli kui MM-tiitli võitnud Sebastien Ogier pidi tänavu osalema valitud etappidel. Selle hooaja avaetapil oli kogenud prantslane teine, oodatult jättis ta vahele Rootsi talveralli. Kuigi Horvaatia on Ogier’le meelepäraselt asfaldietapp, siis 38aastane legend oma võitu kaitsma ei lähe.

Toyota meeskonda esindavad selle hooaja üldliider Kalle Rovanperä, Rootsis kolmanda koha saanud Esapekka Lappi ning kahvatult aastat alustanud Elfyn Evans. Toyota Yaris Rally 1 masina saab enda käsutusse ka jaapanlane Takamoto Katsuta, kes osaleb Toyota Gazoo Racing Challenge Programm meeskonna ridades. Hyundai tehasetiim rivistab üles samad sõitjad, kes kihutasid võidu nii Monte Carlos kui Rootsis: Ott Tänak, Thierry Neuville ja Oliver Solberg. 

M-Spordi meeskond saadab teele neli meest. Esimesel kahel etapil kihutanud Adrien Fourmaux, Craig Breeni ja Gus Greensmithi kõrval teeb Ford Puma Rally 1 autoga MM-debüüdi Pierre-Louis Loubet, kes veel möödunud aastal kandis Hyundai värve. 25aastane prantslane sai uue masinaga sõbraks selle kuu alguses toimunud Lõuna-Belgia rallil.

Taaskord on väga esinduslik WRC2 masinate nimekiri, kus võistleb lausa 29 ekipaaži. Horvaatias ei stardi esimesed kaks MM-etappi võitnud Andreas Mikkelsen, mistap tšehh Erik Cais, soomlane Jari Huttunen ning lendavad prantslased Yohan Rossel, Eric Camilli ja Stéphane Lefebvre saavad vahe tagasi tõmmata.

Taas on lähtes Monte Carlo etapist kõrvale jäänud ja Rootsis omas klassis viienda koha saanud duo Georg Linnamäe – James Morgan (Volkswagen Polo), WRC3 arvestuses teevad hooaja teise stardi Robert Virves – Aleks Leks (Ford Fiesta), kes Rootsis leppisid kuue ekipaaži seas kuuenda positsiooniga.

WRC-hooaja kolmas etapp algab Horvaatias 21. aprillil. MM-sarja üldliider on 46 punktiga Rovanperä, Tänakul on kaukas viis silma.