Taavi Jurkatamm (palliga) panustas Viimsi võitu kuue punkti ja seitsme lauapalliga.

31. märts 2022, 22:33

VÕIMAS! Viimsi alistas veerandfinaali avamängus võõrsil tugeva Läti klubi (2)

Viimsi korvpalliklubi alistas Eesti-Läti korvpalliliiga veerandfinaali avamängus võõrsil tulemusega 70 : 63 põhihooaja kolmandana lõpetanud Ventspilsi.

Külalismeeskond võitis avaveerandi 18 : 16 ja oli poolajapausiks ees 33 : 32. Eelviimasel neljandikul haarasid võõrustajad neljapunktilise edu, kuid Viimsi suutis enne selle lõppu viigiseisuni jõuda. Viimasel kümnel minutil viskasid Ventspilsi mängijad vaid kaheksa punkti, pärnakad aga 15.

Võidumeeskonna tulemuslikem oli pingilt sekkunud keskmängija Tyler Roberson, kes tõi 21 minutiga 15 punkti ja kuus lauapalli. Kapten Rain Veideman tõi kasina visketabavuse kiuste 14 silma, Karl-Johan Lips lisas kümme punkti. Ronalds Zakis kogus kaheksa silma ja 11 lauapalli.

Ventspilsist jõudis kahekohalise arvu punktideni ainult pingilt alustanud Aurimas Majauskas, kes sai kirja 19 silma.

Viimsi tabas väljakult viskeid 44% (30/67) ning kolmesejoone tagant 26% täpsusega (5/19). Hädas oldi aga vabavisetega: korvirõnga läbis vaid 35% visetest (5/14).

Ventspilsil läks väljakult sisse 35% väljakult sooritatud visetest (23/64) ning 12% kolmestest (3/24). Vabavisked õnnestusid aga lätlastel Eesti klubi mängijatest paremini – 14/17 ehk 82%.

Kahe võiduni peetava seeria teine mäng toimub pühapäeval Viimsis FORUSe spordikeskuses.

Reedel püüab Tartu Ülikool Maks&Moorits koduväljakul võtta revanši Riia VEFilt ning Pärnu, kes oli avamatšis võidukas, võõrustab laupäeval tiitlikaitsjat Kalev/Cramot.

Neljapäeval selgus Eesti naiste meister korvpallis: TalTech/NORDAID alistas haaravas finaalseeria kolmandas matšis tulemusega 62 : 57 Tallinna Ülikooli. Kahes esimeses kohtumises jäi tehnikaülikooli esindus peale 73:60 ja 82:64.