Märt Rosenthal

Rasmus Voolaid 1. aprill 2022 20:28

Kõige napimalt play-offi pääsenud Tartu Ülikool Maks & Mooritsal oli koduplatsil suurepärane võimalus Eesti-Läti ühisliiga põhiturniiri võitjat Riia VEFi hammustada, aga lisaajal tuli vastu võtta 85 : 88 kaotus.

Tartu tegi kohtumisele fenomenaalse alguse. Kui mängitud oli 3 minutit ja 40 sekundit, oli Tartu tabanud juba kuus kolmest ja juhtis VEFi 22 : 9. Esimese veerandaja järel oli Tartu peal juba 36 : 19. Teisel perioodil asjad enam nii hästi ei sujunud ja poolajapausiks oli Tartul koos vaid 43 punkti, VEF oli jõudnud vaid viie punkti kaugusele.

Tartu mängujuhi Märt Rosenthali sõnul polnud kolmeste pildumine meeskonna otsene eesmärk, kuid selle tingis VEFi kaitseformatsioon. „Kuna VEF vahetas ja aitas nõrga ääre pealt palju ja sügavale, siis tahtsime neid kohti otsida ja leidsime need ka üles. Alguses panime ära, teisel poolajal enam mitte,” tunnistas ta Delfi otseülekandes.

Teisel poolajal enam kolmesed tõesti eriti hästi ei kukkunud ja 2.46 enne kohtumise lõppu oli Tartu taga 69 : 77, siis hakkasid need aga jälle tabama. Lühikese aja jooksul sopsasid kolmesed sisse Adomas Drungilas ja Braxton Huggins ning viimasel sekundil tabas Huggins ka läbimurde, millega viis matši 80 : 80 seisult lisaajale.

Lisaaega alustas Tartu hästi – kolmese tabas Edmunds Elksnis ning Emmanuel Wembi vabavisked viisid Tartu ette 85 : 84. Minut enne lõppu tabas Anrijs Miska aga kahese, Ronald Curry Jr lisas kaks vabaviset ning Tartul jäi loetud sekundid, et kolmest üritada. Nii Rosenthalile ku Drungilasele tekkis küll viskekoht, aga palli teele ei saadetud ja nii teeniski VEF võidu ja poolfinaali pääsu. Vastaseks tuleb neile Ogre või TalTech.

„Selle kaotuse võib paljuski panna minu kapsaaeda,“ tunnistas Rosenthal. „Väsimuse pealt hakkasin nii lolle asju tegema. Muidugi võib positiivset otsida – eelmise mängu kaotasime 30ga, praegu nii hull see asi pole. Meil oli võimalus see mäng ka ära võtta. Enda lollused ja mina tegin neid täna ise väga palju,“ resümeeris 42 minutit mänginud Eesti koondislane. Selle ajaga tabas ta üheksast viskest kolm ning kogus seitse punkti, neli resultatiivset söötu ja patustas kolme pallikaotusega.

Tartu resultatiivseim oli 19 punktiga Huggins, kes vajas nende punktide kogumiseks aga lausa 21 viset ning paljud neist olid rasked ja ebavajalikud. Üle platsi meheks kerkis VEFi poolt Alexander Madsen 24 punkti ja seitsme lauapalliga. Just lauavõitlus oligi märksõnaks, sest selle võitsid külalised lausa 54 : 31.