Meelis Rooba ja Aivar Pohlak

Foto: Facebook / Paide Linnameeskond; Martin Ahven
Rasmus Voolaid 5. aprill 2022 10:00

Nädal eest kaotas Eesti jalgpallikoondis võõrsil mannetu esitusega 0 : 2 Küprosele ja suruti nägupidi mutta. Ees ootab rahvuste liiga D-divisjon ehk Eesti on ametlikult Euroopa seitsme kõige kehvema koondise seas. Aina rohkem on kerkinud üles küsimusi, et kas Eesti jalgpall liigub ikka õiges suunas ja mis täpsemalt on valesti? Eesti vuti kitsaskohtadele proovis „Kolmanda poolaja” stuudios näppu peale panna Meelis Rooba.

Põline Järvamaa mees Rooba on Paide Linnameeskonnaga olnud seotud juba enam kui kümmekond aastat – alguses mängijana, siis esindusmeeskonna peatreenerina ja viimastel aastatel sirguvad tema käe alt noored jalgpallurid. Praegu töötab ta nii Paide U17 kui ka U21 meeskonna treenerina. Saate esimene lõik keskendubki Paide tegemistele ja sealsele noortetööle.

Edasi aga vaatab Rooba otsa Eesti jalgpallile tervikuna ja on veendunud, et probleemid hakkavad pihta jalgpalliliidu eesotsast. Samuti pole ta rahul sellega, kuidas on Eestis organiseeritud noortetöö ja treenerite koolitused. Kõigel sellel peatubki 50 korda Eesti koondist esindanud poolkaitsja saates pikemalt. Aga kas Eestis üldse leidub inimest, kes oskaks ja tahaks Aivar Pohlaku järel Eesti Jalgpalli Liitu juhtida? Rooba on veendunud, et leidub.

Head kuulamist!

Samal teemal

Kommentaarid  (20)

ms 5. mai 2022 07:12
See on kõigile peale Pohlaku selge, et eesti koondilaste ja üldse jalgpallis on vaja EESTI POISTELE TEISTSUGUST TREENUING KAVASID! Eesti poisid pole sünnilt kehvemad kui Brasiilia, Saksamaa, jne... poisid. VAHE on treenimis õpetuses, ehk metoodikas. Brasiilia poisid saavad sünnist saadik üldfüüsilise ettevalmistuse igapäev õues aastaringselt joostes, vuti tagudes. Eesti poistel kliima väljas treenida, vuti taguda, niisuures mahus ei võimalda ja siit kasvabki esimene kiiruse, kõrgemale hüppamise ja triblamis oskuste vahe, Brasiillaste kasuks, mida eestipoiste mõnetunnised trennid ei ole piis
13. aprill 2022 08:44
No mida te vingute, kust otsast Pohlak need nõrgad nisajalad kes meil on korralikult trenni tegema paneb? Vaadake CR, kui meie jalkamehed kokku nii palju pühenduks kui CR, oleks juba hästi. Pohalku ehk suurim viga oli Rüütli väljavahetamine täiesti abitu-rumala Perhsoniga keda võib suht kindalt nimetada Eesti jalkaajaloo kõige nõrgemaks treeneriks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS