MÕTLIK MEES: Endise suurärimehe Oliver Kruuda käsi pole viimasel ajal kuigi hästi käinud.Foto: Aldo Luud
Mart Treial 26. mai 2022 16:45

Pankrotistunud endine suurärimees Oliver Kruuda otsustas Eesti olümpiakomitee täitevkomiteest ehk juhatusest tagasi astuda. Taasavaldame 8. aprilli Õhtulehes avaldatud teemakohase loo.

Ammendav ülevaade Kruuda probleemidest nõuaks eraldi lugu, aga püüame paari sõnaga konteksti luua. Asjad hakkasid allamäge veerema aastal 2016. Tol 16. augusti hommikul pidasid maksu- ja tolliameti uurijad maksukuritegudes kahtlustatavatena kinni kuus inimest, kellest üks oli toonane Tere piimatööstuse juhatuse liige Kruuda. Raskustesse sattunud Tere pidi piimad Farmiga ühte kappi panema ning kriminaalasi on nüüdseks jõudnud riigikohtusse.

„Oliver Kruudat süüdistatakse maksukuritegudes ja äriühingu saneerimismenetluses kohtule teadlikult valeandmete esitamises,“ teatas riigikohtu pressiesindaja Arno Põder. „Süüdistuse kohaselt jättis AS Tere, mille juhatusse Kruuda kuulus, tema teadmisel, soovil ja huvides riigile deklareerimata ja tasumata kokku ligi 383 000 eurot makse. Maa- ja ringkonnakohus mõistsid Kruuda maksukuritegudes osaliselt süüdi ja osaliselt õigeks ning valeandmete esitamises õigeks. Riigikohus teeb otsuse tõenäoliselt aprilli lõpus.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad