Mullu võitis Devon Allen Teemantliiga finaali.

Foto: AFP/Scanpix
Mihkel Talivee 11. aprill 2022 19:56

Tõkkesprinter Devon Allen otsustas, et proovib pärast suvist kergejõustikuhooaega õnne NFLis. Ta sõlmis äsja Philadelphia Eagles'iga kolme aasta pikkuse lepingu.

Tõsi, 27aastane sportlane on Ameerika jalgpalliga varemgi kokku puutunud, ent sellest on tükk aega möödas. Ta mängis USA üliõpilasliigas NCAA aastatel 2014-2016 Oregon Ducksi meeskonna eest. Pärast seda otsustas Allen pühenduda kergejõustikule, ja oli kohe edukas. Ta võitis 2016. aasta USA olümpia katsevõistlustel 110 m tõkkejooksu finaali isikliku rekordi 13,03ga ning jõudis seejärel Rio OMil finaali, kus oli viies.

2019. aasta Doha MMil oli ameeriklane seitsmes ning mullu Tokyo olümpial jäi esimesena medalita. Eelmine aasta oli Allenile edukas: ta võitis Teemantliiga finaaletapi ning viis isikliku rekordi 12,99ni. Sellega jagab kergejõustiklane maailma kõigi aegade edetabelis 21. kohta.

Hiljuti avaldas Allen NFLi skautidele muljet, kui läbis 40 jardi (ehk 36,576 meetrit) 4,35ga. Seejärel kutsus Eagles ta klubisse testimisele ning pärast seda otsustati atleedile pakkuda kolme aasta pikkune leping.

Allen võistleb veel sel suvel kergejõustiklasena ning loodab pääseda juulis Eugene'is toimuvale MMile. Tal on üks unistus veel: purustada maailmarekord, mis kuulub 2012. aastast kaasmaalase Aries Merritti nimele – 12,80. Seejärel keskendub sportlane aga täielikult jalgpallile.

„Naasen [Ameerika] jalgpalli juurde ja võtan seda tõsiselt. Eesmärk on valmistuda MMiks, tulla maailmameistriks, purustada maailmarekord ja seejärel liituda [Eaglesi] treeninglaagriga, vahendas Alleni sõnu the Oregonian.

„Kas nüüd või mitte kunagi. Ma ei taha proovida NFLi pääseda 30 või 31aastaselt. Kui mängisin ülikoolis, siis olin üsna heal tasemel. Olen piisavalt andekas, et NFLis mängida, kuigi tean, et see on taseme võrra kõrgem [ülikoolijalgpallist],“ lisas Allen.

NFLi on varemgi siirdunud kergejõustiklasi. Näiteks Londoni olümpial USA koondist kaugushüppes (isiklik rekord 8.45) esindanud Marquise Goodwin lõi 2013. aastal käed Buffalo Billsiga ning on seejärel esindanud ka San Francisco 49ersit, Eaglesit ja Chicago Bearsi. Teadupoolest tegeles ka Margus Hunt enne Ameerika jalgpalli mängimist kergejõustikuga, täpsemalt kettaheitega.