Varem mängis Gilbert korvi kohal, nüüd on õnnelik, et üleüldse mängida saab. „Mul võttis see aastaid aega, et oma peas asjad paika saada,“ tõdeb ta.

Foto: Aldo Luud
Eigo Kaljurand 19. aprill 2022 08:01

2016. aastal oli Alterique Gilbert oma vanuseklassi suurimaid korvpallitalente ning alustas hooajalõputurniiril Jordan Classic Markelle Fultzi (hilisem NBA drafti 1. valik), Jason Tatumi (3.), De'Aaron Foxi (5.) ja Bam Adebayo (14.) kõrval algkoosseisus. Kuid samal õhtul sai Alterique karmi vigastuse. Kui teised tema võitluskaaslased säravad nüüdseks NBAs, siis kolm õlaoperatsiooni läbinud Gilbert alustas tänavu profiteekonda Pärnu Sadamas. Alterique rääkis Õhtulehele juhtunuga rahu tegemisest, karjääri mustadest hetkedest ning Pärnus saadud maailmapilti muutnud kogemusest.

„Mul läks õlg paigast. See oli hullumeelne. Mäng toimus New Yorkis, järgmine päev pidi olema keskkooli lõpuball. Aga ma sõitsin sel õhtul haiglasse,“ meenutab Pärnu Sadama mängujuht Gilbert Jordan Brand Classicut, mis on USA suurimate talentide sõukohtumine, kus ta oli algkoosseisus. Sealjuures tema toonased üheksa tiimikaaslast mängivad praegu NBAs. See pidi olema ka Gilberti senise elu suurim nädalavahetus, aga läks teisiti. „Siis algasid mured õlaga ja tuli esimene operatsioon.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99