Jüri Vipsile sai sprindisõidus saatuslikuks esimene ring.

Auto-Moto uudised
23. aprill 2022, 20:07

KAHJU: Vipsi sprindisõit ebaõnnestus tehniliste probleemide tõttu täielikult

Reedel vormel 2 Emilia Romagna GP kvalifikatsiooni võitnud Jüri Vips piirdus sprindisõidus 15. kohaga.

Sõitu kümnendalt stardipositsioonilt alustanud Hitechi meeskonna pilooti tabas juba esimesel ringil tehniline rike – masina mootor suri keset kurvi välja, mistõttu langes ta viimaseks. Kohe alguses tuli rajale ka turvaauto, sest David Beckmann põrkas Clement Novalakiga kokku ning jäi tee äärde seisma.

Vips siiski boksipeatust ei vajanud. Tal õnnestus masin töökorda saada ning sõitu jätkata. Eestlane möödus sõidu vältel mitmest konkurendist ning jõudis punktikohast korraks üheksa sekundi kaugusele, kuid pidi paraku ikkagi leppima 15. kohaga.

Võidu teenis Vipsi tiimikaaslane Marcus Armstrong, talle järgnesid Prema sõitjad Jehan Daruvala ja Dennis Hauger. Esimesena jäi poodiumilt välja Roy Nissany, kvalifikatsioonis alles 12. olnud sarja üldliider Felipe Drugovich (MP Motorsport) tuli viiendaks.

Vips langes üldarvestuses kuuendale kohale, tal on koos 30 silma. Drugovich juhib 49 punktiga, talle järgnevad Liam Lawson (Carlin) 35 ja Daruwala 33 silmaga.

Pühapäeval toimuvas põhisõidus on Vipsi kui kvalifikatsiooni võitja päralt parim stardipositsioon.