Kristin Kuuba EM lõppes kaheksandikfinaalis.

Kaspar Koort, Deivil Tserp 27. aprill 2022 14:41

Eesti parim sulgpallur Kristin Kuuba pidas Madridis toimuvate Euroopa meistrivõistluste kaheksandikfinaalis maha kolmegeimilise lahingu šotlanna Kirsty Gilmouriga. Paraku lõppes matš meie piiga jaoks kaotusega ja nii ta EMil kaheksa parema sekka ei pääsenud.

„Mäng iseenesest oli tasavägine ning võitluslik,“ rääkis 25aastane sportlane pärast etteastet Õhtulehele. „Suutsin ühe geimi võita, mida varem temaga mängides ei ole suutnud. Mitmed elemendid, mille nimel olen vaeva näinud, on tunduvalt paremaks läinud. Geimi vōitmine maailma 20. reketi vastu näitab, et liigun samm-sammult õiges suunas.“

Teises geimis keeras aga Gilmour asjad kiiresti enda kasuks. Kuuba võitles 1 : 4 kaotusseisust veel välja viigi 4 : 4, kuid siis tuhises 28aastane šotlanna eest ja võitis geimi 21 : 9.

Otsustav geim algas tasavägisemalt ja Kuuba pääses juhtima 8 : 6, kuid siis võitis Gilmour viis punkti järjest. Kuuba sai veel kaotusseisu 13 : 15 peale, kuid initsiatiiv oli ikkagi šotlanna käes, kes võitis kolmanda geimi tulemusega 21 : 15 ning pääses veerandfinaali.

Avaringis Küprose esindajast Eleni Christofouloust ning teises ringis Inglismaa meistrist Abigail Holdenist jagu saanud Kuuba võtab nüüd mõneks päevaks aja maha.

„Kand tahab rahu saada,“ lausus ta enne EMi algust Õhtulehele ja tunnistas, et mõnikord peab enne jõuproovi valuvaigistit kasutama. „Mais ei ole mul ühtegi võistlust. Juunis ja juulis tahan osaleda paaril Aasia turniiril ning augustis mängin Jaapanis MMil.“