Rasmus Peetsoni (rohelises) tabamusest piisas Tammeka alistamiseks.

27. aprill 2022, 19:51

7 VÕTIT | FC1 : 0 Levadia alistas taas vastase vaid ühe väravaga. „Võit ja kolm punkti on kõige olulisem.“

Eesti meistriliigas kümnendas voorus alistas Tallinna FCI Levadia võõrsil 1 : 0 Tartu Tammeka. Valitsev meister on viimases kuues mängus löönud kokku viis väravat, neli neist matšidest on päädinud skooriga 1 : 0. Õhtuleht võtab Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul toimunud mängu kokku seitsme võtmeküsimuse abil.

Mis oli Tammeka ja Levadia kohtumise võtmemoment? Rasmus Peetsoni värav. Avapoolajal valdas märgavalt enam palli valitsev meister, tartlased nõelasid teravate kiirrünnakutega. Esiti suutis kodumeeskond sellega luua ärevust, sest kohtumise alguses pääses kastis löögile Kevin Mätas, aga ta sooritusele jõudsid kaitsjad ette. Kümmekond minutit hiljem kombineerisid omavahel sel hooajal esimest korda koos platsile pääsenud Taijo Teniste ja Sander Puri, aga viimane ei suutnud värava eest tsenderdust raami lüüa. Kahvatu alguse järel Levadia kosus. Ilja Antonovi passist kaitseliini taha plehku pääsenud Frank Liivak suunas palli ühe puutega väravavaht Carl Kaiser Kiidjärvest mööda, aga see veeres napilt mööda ka väravast. Mõned minutid hiljem sai Levadia paremäär taas väikese nurga alt proovida, ent taas möödus endise koondislase löök valelt poolt posti.