Robert Rooba kübaratrikist jäi väheks.

Foto: Tiina Kõrtsini
Rasmus Voolaid 28. aprill 2022 19:51

Jäähoki MMi I divisjoni B-grupi turniiri teises kohtumises pidi Eesti koondis tunnistama võitlusliku kohtumise järel Jaapani paremust seisuga 5 : 7 (2 : 4, 3 : 1, 0 : 2).

Statistiliselt oli esimene kolmandik üsna võrdne: Jaapan tegi Villem-Henrik Koitmaa väravale 13 pealeviset, Eesti vastas tosinaga. Paraku lendas litter lausa neli korda Eesti väravavõrku ja Eesti leidis end juba 14 minutiga 1 : 4 kaotusseisust. Esimesena tegi Eesti eest skoori Vadim Vasjonkin, kes üliterava nurga alt litri kuue minuti möödudes sisse viskas.

Avakolmandiku lõpus hakkas aga Eesti koondise kapteni Robert Rooba pidu. 11 sekundit enne esimest pikemat pausi vähendas ta Eesti kaotusseisu 2 : 4 peale ja juba teisel kolmandikul vormistas ta oma kübaratriki. Avamängus võõrustajariigile Poolale 0 : 3 kaotanud Eesti eest viskas teisel kolmandikul ühe värava ka Silver Kerna ning viimasele kolmandikule mindi vastu 5 : 5 seisult.

Paraku tuli lõpuks vastu võtta valus 5 : 7 kaotus, kuna kolmandal perioodil tegi skoori vaid jaapanlane Yushiroh Hirano. Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki ütles pärast kaotust, et meeskonnal oli võimalus võidu nimel võidelda, kuid kätte maksis ebastabiilsus. „Loomulikult peaks viis väravat visates mängu võitma, selles mõttes on seitse tükki endale lasta liiga palju. Meil oli võimalus võidu nimel heidelda, pärast teist kolmadikku oli seis viigiline 5 : 5. Meil on noor võistkond ja tegime liiga palju mentaalseid vigu. Mäng ei püsinud stabiilsena, vaid liikus üles-alla ning see tekitas professionaalse meeskonna vastu probleeme,“ analüüsis Tupamäki. „Võrreldes esimese mänguga Poola vastu parandasime täna nii mõndagi, lõime viis väravat. Võtame siit head asjad kaasa ja võitleme edasi,“ lubas ta.

Kübaratriki teinud Eesti koondise kapten Rooba ütles pärast kohtumise lõppu, et võrreldes avamänguga parandas meeskond oluliselt ründetegevust, ent seevastu lasti kaitses läbi lihtsaid vigu. „Ründemäng oli väga hea - viis väravat on meie poolt ikkagi väga hea saavutus, aga seitse väravat endale lasta on liiga palju. Kui võrrelda Poola mänguga, siis tekkis vastupidine efekt: kui seal jättis realiseerimine soovida, siis täna suutsime sellega hakkama saada; samas oli Poola mängus kaitsemäng hea, ent täna me seda ei suutnud,“ leidis Rooba.

„Lasta endale seitse väravat visata, seda on liiga palju. Selles osas peame asju korrigeerima - meile visati liiga lihtsad ja rumalad väravad. Võtame siit kaasa ründetsoonis leitud enesekindluse ja positiivsuse, kuid peame taas leidma samasuguse kaitsemängu nagu Poola vastu,“ lisas ta.

Meeskonna kapten tunnustas noori mängijaid. „Noored saavad parajad tuleristsed. Tempo on kõva, mängud rasked, vastased füüsiliselt tugevad. Lihtne neil pole. Seni on nad kõik mehe eest väljas olnud. Kindlasti parandab igaüks järgnevates mängudes oma sooritust veelgi,“ ütles ründaja.

Homme on Eesti koondist ees ootamas vaba päev, Tychys toimuval turniiril kohtutakse veel Serbia ja Ukrainaga. Edasipääsust I divisjoni A-gruppi pole enam eriti mõtet unistada, viimaseks jääv koondis langeb aga II divisjoni A-gruppi. Serbia kaotas avamängus Jaapanile lausa 0 : 8 ja teises kohtumises Ukrainale 0 : 7 ehk eeldatavasti ootab Eestit ees Ukrainaga võitlus kolmanda koha peale.