Eesti jäähokikoondisest polnud Ukrainale võrdset vastast

Jäähoki
2. mai 2022, 09:05

Ukraina tampis Eesti hokikoondise pronksimängus jää alla (40)

Eesti meeste jäähokikoondis lõpetas eile õhtul MM-i I divisjoni B-grupi turniiri Tychys 0 : 8 kaotusega Ukrainale (0 : 1, 0 : 4, 0 : 3) ning pälvis neljanda koha.

Esimesest kolmest kohtumisest olid nii Eesti kui Ukraina teeninud kaks kaotust ja ühe võidu. Mõlemad koondised alistusid Poolale ja Jaapanile, aga võitsid Serbiat ehk siis omavahelisest kohtumisest sõltus pronksmedalite võitja.

Esimene kolmandik lõppes seejuures vaid Ukraina 1 : 0 võiduga, kui Igor Merežko 13. minutil ühe värava ära viskas. Asjad läksid aga nihu teisel perioodil, mille järel oli Eesti taga lausa 0 : 5. Ukrainlaste väravad viskasid Igor Merežko (1 + 2), Mihhailo Simtšuk (2 + 1), Oleksander Peresunko (2 + 1), Vitali Ljalka (1 + 1), Vadim Mazur (1 + 1) ja Jevgen Fadjejev (1 + 1).

Kõik Eesti koondise 18 pealeviset langesid Ukraina koondise väravavahi Dmitro Kurbitski saagiks. Kahel esimesel kolmandikul Eesti meeskonna väravat kaitsnud Villem-Henrik Koitmaa tõrjus 22 ning viimaseks perioodiks jääle tulnud MMi debütant Henrik Virro 8 vastaste üritust.

Turniiri võitis Poola, alistades otsustavas mängus Jaapani 2 : 0 ja nii tõusti I divisjoni A-gruppi. Poola kogus neljast mängust 11, Jaapan 9, Ukraina 7. Eesti 3 ning järgmiseks hooajaks II divisjoni A-gruppi langenud Serbia 0 punkti.