Santi Mina võib peagi minna vee ja leiva peale.

Foto: Quique Garcia / EPA / Scanpix
Viljar Voog 4. mai 2022 14:54

Celta Vigo jalgpalliklubi ründetäht Santi Mina sai Hispaanias kohtuotsuse, millega talle mõisteti noore naise seksuaalse ärakasutamise eest nelja-aastane reaalne vanglakaristus ja 50 000 euro suurune rahatrahv.

26aastase Mina karjääri ilmselt lõpetav vahejuhtum leidis aset 2017. aastal. Üks naisterahvas süüdistas toonast Valencia ründajat Minat enda haagissuvilas vägistamises, samal ajal kui mehe sõber, endine Celta Vigo mängija David Goldar kõike pealt vaatas. Meeste väitel oli naine aga seksiks nõusoleku andnud.

Prokurör nõudis Minale kaheksa-aastast vanglakaristust, samas kui ohvri advokaadid palusid kohtunikul olla maksimaalselt range, mis tähendanuks üheksat ja poolt aastat trellide taga.

Lõpuks oli kohtuotsus, et kõige kangemas süüdistuses, seksuaalrünnakus, mõisteti Mina õigeks. Süüdi jäi ta kraadi võrra nõrgemas kategoorias ehk seksuaalses ärakasutamises. Karistuseks on neli aastat reaalset vanglakaristust, 50 000 eurot trahvi ja 12 aastaks lähenemiskeeld ohvrile.

Goldar mõisteti kõigis punktides õigeks.

Kohe Mina trellide taha minema ei pea – ta kaebab otsuse edasi ja on kuni apellatsiooniprotsessi lõpuni vaba mees. Küll aga on tema jalgpalli mängimisega tõenäoliselt kõik: La Ligas 12. kohta hoidev Celta Vigo klubi teatas, et eemaldab kohtuotsuse valguses koheselt Mina oma võistkonnast.

Tänavu on Mina esindanud Celta Vigot 36 mängus, millega lõi üheksa väravat. Ta taasliitus klubiga 2019. aastal, samal hooajal kui tuli ilmsiks tema vägistamiskahtlustus.