BC Kalev/Cramo (sinistes särkides) alustas poolfinaalseeriat Pärnu Sadama vastu kindla võiduga.

7. mai 2022, 18:57

Korvpalli Eesti meistriliigas tehti laupäeval algust esimese poolfinaalseeriaga, kui Tallinnas Kalevi spordihallis alustasid kolme võiduni peetavat seeriat BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam. Eesti-Läti liiga veerandfinaalis pärnakate paremust tunnistanud Kalev/Cramo rebis juba avapoolaja lõpuks sisse 17punktise edu ja võitis lõpuks 76 : 52.

Ilma kahe olulise lüli Mihkel Kirvese ja Troy Barnies’ita mängule tulnud Pärnu peatreener Heiko Rannula üritas kohe alguses Kalev/Cramot üllatada ja taltsutada maa-ala kaitsega. See õnnestus laias laastus kuni avaveerandi keskpaigani, mil Ivo Van Tamme kahese järel oli pärnakate kaotusseis minimaalne 7 : 8, kuid seejärel asus Cramo kõvemini kruvi keerama: kolmene Ojars Silinšilt, kahene Kregor Hermetilt ja väljakuperemehed olidki ees 13 : 8. Esimese veerandaja lõpuks polnud pärnakate kaotusseis siiski veel midagi hullu, kui lühikesele pausile mindi Cramo eduseisus 16 : 11. Cramo pooled punktid olid visanud seejuures Silinš.