Marja-Liisa Landar (paremal) sai 100 meetri tõkkejooksu järel kaela pronkmedali.

11. mai 2022, 10:47

ÄGE! Eesti koondis võitis kurtide OMil veel kaks medalit

Marja-Liisa Landar ja Tanel Visnap täiendasid Brasiilias Caxias do Sulis toimuvatel kurtide olümpiamängudel Eesti koondise medalikollektsiooni kahe pronksmedaliga – Landar võitis selle naiste 100 m tõkkejooksus ning Visnap meeste kõrgushüppes.

Kaugushüppes endalegi ootamatu kulla võitnud Visnap ületas kõrgushüppes 1.83 meetrit. Kaksikvõidu võtsid poolakad Bartosz Brzezicki (1.92) ja Karol Dabrowski (1.89).

Landar võitis 100 m tõkkejooksus pronksmedali tulemusega 15,93. Kuldmedali võitis Taipei jooksja Le Hsu kurtide rekordiga 13,91 ning hõbeda ukrainlanna Yulia Shapoval ajaga 14,97.

Tanel Visnap (paremal) sai jälle poodiumil poseerida.

Mõlemal on paralümpiakomitee teatel kavas veel üks ala: Landar võistleb laupäeval kõrgushüppe finaalis, Visnap alustab neljapäeval 200 m jooksu, mis kulmineerub finaaliga reede õhtul.

Martin Viljasaar sai orienteerumise lühirajal ajaga 1:05.55 16. koha, Eesti rannavollepaar Mihkel Taaber – Martin Sepp kaotas teises ringis Tšehhimaa paarile Jan Zidek – Simon Bambas tulemusega 10 : 21, 14 : 21 ega pääsenud veerandfinaali.