Robert Rooba tõmbab taas selga Jyväskyla tiimi särgi.

Foto: jypliiga.fi
Toimetas Kaspar Koort 12. mai 2022 13:53

Mullusel hooajal KHLi klubi Tšerepovetsi Severestali esindanud Eesti jäähokikoondise ründaja Robert Rooba pöördub uueks hooajaks tagasi Jyväskylä JYP-i koosseisu. Rooba sõlmis JYP-iga kahe hooaja pikkuse lepingu, mis kehtib kuni 2024. aastani. Lepingu teine hooaeg sisaldab välismaale siirdumise klauslit, kirjutab eestihoki.ee.

Severestali eest tegi Rooba kaasa 39 põhiturniiri mängus ning kogus seitse resultatiivsuspunkti (5+2). Play-off'is ehk Gagarini karika mängudes ta Venemaa poolt Ukrainas algatud sõjategevuse tõttu ei osalenud.

Rooba mängis JYP-i särgis aastatel 2016–2021 kokku viis hooaega ja tema suurimateks saavutusteks klubiga oli Champions Hockey League´i võit 2018. aastal ning Soome liiga pronks aasta varem. Enne JYP-iga liitumist kuulus Rooba Espoo Bluesi koosseisu. Kokku on Rooba nimel Soome liigas põhirurniiril 361 mängu, 78 väravat ja 45 tulemuslikku söötu, millele lisanduvad play-off'ide 18 mängu ja 3 resultatiivset söötu.

Rooba tunnistas, et tal on Jyväskyla linnaga eriline suhe.

„Viis aastat on inimese elus ja eriti hokimängija karjääris pikk aeg. Seetõttu saan rääkida Jyväskyläst kui oma teisest kodust, kuhu on tore tagasi pöörduda. Olen alati olnud tänulik selle eest, kuidas mind Jyväskylässe tulles vastu võeti,“ lausus Rooba. „Viimased aastad on JYP-ile olnud rasked, kuid siiski on toetajad suutnud meeskonda julgustada. Mul on kindel usk, et „kelk“ hakkab pöörduma ja oleme millegi suure lävel. Ma tahan, et kõik läheksid sellele teekonnale koos meiega.“

JYP-i spordidirektor Mikko Viitanen: „Robi on pikaaegne JYP-i ja meie moodi mängija, kuigi tema lähtekoht on teine kui Jyväskylä või Soome. Temalt oodatakse suurt vastutust tulemuste eest hokiplatsil ning eeskujuliku sportlase olekut väljaspool väljakut. Usume, et ta on meie meeskonnale hea täiendus.“

Jyväskylä JYP on kahekordne Soome meister ning kahekordne hõbe- ja viiekordne pronksmedali võitja. Lõppenud hooajal sai JYP põhiturniiril 13. koha ega pääsenud teist aastat järjest play-off'i. Klubi viimane meistritiitel pärineb 2012. aastast.