POOLFINAALIDE ÕNNESTUJAD: Kregor Hermet, Braxton Huggins ja Ivo Van Tamm

14. mai 2022, 19:39

POOLFINAALIDE VÕITJAD JA KAOTAJAD | Briljantne Braxton, hoos Hermet, üllataja Tamm ja Tartu publik

Pärnu Sadam alistas vägeva kolmanda veerandaja abil võõrsil 91 : 70 Kalev/Cramo ning suvepealinlased on kolme võiduni toimuvas seerias taga 1 : 2. Reedel tegi Tartu Ülikool Maks & Moorits skooriga 90 : 85 asjad klaariks TalTech/Optibetiga ning võitis seeria kuivalt 3 : 0. Kes olid poolfinaalide kolme esimese mängu suurimad võitjad ja kaotajad?

Võitja: Ivo Van Tamm. Esimeses kahes mängus said Pärnu kindlad 52 : 76 ja 84 : 99 kaotused, mistap näis üsna loogiline, et valitsev meister teeb laupäeval sotid selgeks. Pärnu, aga eelkõige Ivo Van Tamm ja Alterique Gilbert arvasid teisiti. Kolmandat matši alustas Pärnu paremini ja nad olid poolajaks eest 41 : 36. Kuid kolmanda veerandi võitsid suvepealinlased Tamme ja Gilberti eestvedamisel lausa 30 : 12 (!). Kodusats löögiulatusse enam ei jõudnudki ja Pärnu võitis kohtumise 91 : 70. Jep, Pärnu võinuks viimasel veerandil jääda nullile ja oleks ikka mängu võitnud! Esimeses kahes kohtumises platsilt 22st viskest vaid kolm (jah, kolm!) tabanud Gilbert tõi 18 punkti ja jagas 11 korvisöötu. Kui põhihooajal satsi vedanud ameeriklase paranenud sooritused olid oodatavad, siis kõva pauk on ja oli Tamme mäng.