Soome esimese värava USA vastu sepistasid söötjana Mikko Lehtonen (vasakul) ja lööjana Mikael Granlund.

Jäähoki
16. mai 2022, 23:01

JÄÄHOKI MM: Soome jätkas võimsalt, Läti sai esimese võidu

Soomes toimuval jäähoki-MMil liigub võidult võidule võõrustajate koondis, kes alistas kolmandas voorus USA 4 : 1. Võidurõõmu said maitsta ka meie lõunanaabrid lätlased.

Soome haaras ameeriklaste vastu eduseisu esimese kolmandiku lõpus, kui ülekaalus mängides saatis litri jänkide puuri Mikael Granlund. Teise kolmaniku alguses realiseeris Soome veel kaks arvulist ülekaalu, sedapuhku Valtteri Filppula ja Sakari Mannineni isikus. Neljanda värava viskas Mikko Lehtonen ja sisuliselt oli asi sellega ka tehtud. Viimase perioodi lõpus sai USA kirja vähemalt auvärava, kui skoori tegi Alex Galchenyuk.

B-grupi teises kohtumises saavutas kahe kaotuse kõrvale esimese võidu Läti, kui 3 : 2 mängiti üle Norra. Lätlased peavad võidu eest üksjagu tänama oma väravavahti Elvis Merzlikinsi, kes tegi lausa 34 tõrjet oma Norra kolleegi Henrik Haukeland 25 tõrje vastu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

A-alagrupis jätkab täiseduga tiitlikaitsja Kanada, kes nahutas 5 : 1 Slovakkiat, Saksamaa sai aga 3 : 2 jagu Prantsusmaast.