Nii sündis Emil Bemströmi võiduvärav.

Mihkel Talivee 19. mai 2022 00:00

Jäähoki MMil sai korraldajamaa Soome esimese kaotuse, täiseduga jätkavale Rootsile jäädi karistusvisete järel alla tulemusega 2 : 3.

Rootsi läks esimesel kolmandikul Adam Larssoni väravast juhtima. Soomlastel õnnestus teisel perioodil viigistada ning ka 2 : 1 ette pääseda, Mikko Lehtonen skooris esmalt ise ning andis seejärel täpse söödu Sami Vatanenile.

Viimase kolmandiku alguses viigistasid rootslased Joel Kellmani väravast ning võitja tuli selgitada karistusvisetega. Seal osutus Rootsi kangelaseks Emil Bemström, kes sai ainsana väravale pihta. Väravavaht Magnus Hellbergil õnnestus aga võita Soome mängijatega kõik viis duelli.

„Püüdsin lihtsalt keskenduda ja olla hetkes. Üritasin säilitada rahu ja näidata enesekindlust, mitte esimese liigutuse peale reageerida. Täna läks hästi, mul on hea meel, et teenisime lisapunkti,“ lausus Rootsi puurilukk Rahvusvahelise jäähokiliidu kodulehe vahendusel.

Mängu tipphetked:

Kolmapäeval oli võidukas ka Šveits, kes alistas tulemusega 5 : 3 Slovakkia. Prantsusmaa oli 2 : 1 üle Itaaliast ning Norra skooriga 5 : 3 Austriast.