Jüri Vips Kataloonias Red Bulli F1 masinaga ringe mõõtmas.

Foto: AP/Scanpix
Kaspar Koort 20. mai 2022 21:58

Vormelipiloodil Jüri Vipsil oli reedel tihe tööpäev: esmalt läbis ta Barcelona ringrajal 23 ringi vormel-1 vabatreeningul – saades sellega esimeseks eestlaseks, kes kuninglikus võidusõidusarjas vabatreeningul rajale pääsenud –, õhtul roolis vormel-2 GP kvalifikatsioonis aga juba oma tavapärasemat masinat.

Kui F1 vabatreening kulges Vipsi jaoks sisuliselt Red Bulli tiimi testisõiduna, siis õhtul tuli Hitechi meeskonda esindades mõistagi valusalt vajutada. Tõsi küll: asi polnud meie mehe jaoks sugugi paljutõotav, sest veel kuni oma viimase ringini polnud ta korralikku aega kirja saanudki ja oli sootuks viimane ehk 21. Kuid siis pani ta kokku nii vägeva ringi, millest 0,023 sekundi võrra kiirem oli vaid austraallane Jack Doohan (Virtuosi). Vipsi järel kolmanda aja sai taanlane Frederik Vesti (ART GP), kes kaotas Doohanile 0,24 sekundiga.

Võidukihutamine jätkub nädalavahetusel: laupäeval algusega kell 18.40 on kavas Kataloonia GP sprint ja pühapäeval kell 12.35 põhisõit.

Senised kolm etappi pole Vipsi jaoks suurt rahulolu pakkunud. Nii tiimi kui enda äparduste tõttu on tal koos 30 punkti, millega on üldtabelis alles kaheksandal kohal. Esikohta hoiab 52 punktiga enda käes prantslane Théo Jérôme Julien Pourchaire (ART), kellele järgnevad 50 punktiga brasiillane Felipe Drugovich (MP) ja 36 punktiga India piloot Jehan Daruvala (Prema).