Luka Doncic usub jätkuvalt, et Dallas võib seeria Golden State Warriorsiga võita. Stephen Curry viskas kaotusmängus 100. korda play-off-lahingus vähemalt 20 punkti.

Viljar Voog 25. mai 2022 09:19

Korvpalliliigas NBA peetakse konverentsi finaalduelle ehk lihtsustatult poolfinaale. Kui Miami Heati ja Boston Celticsi mõõduvõtus on asjad kenasti tasakaalus ehk mõlemad meeskonnad võitnud nelja võiduni peetavas seerias kaks matši, siis läänes ähvardas Dallas Mavericksi „baranka“. Neljandas mängus oldi lõpuks siiski Golden State Warriorsist 119 : 109 üle.

Warriors võitis seeria avamängu veenvalt, 25 silmaga, kuid järgmises kahes matšis jäid nende edunumbrid ühekohaliseks. Seega ei olnud end selg vastu seina olukorrast avastanud Mavericksil vaja ümber pöörata ülemäära suurt mängulist mahajäämust.

Koduseinte toel vajutati gaasipedaal põhja: avaveerand võideti 28 : 24, teine juba 34 : 23. Ning siis algas vihmapaus.

Jah, lugesite õigesti. Tavaliselt juhtub selliseid asju tennises, aga tuleb välja, et ka sisehallis peetavat korvpallilahingut saab paduvihm segada. Nimelt hakkas American Airlines Centeri katus juba teist korda sel hooajal lekkima ja veeloik tekkis otse Warriorsi varumeestepingi ette.

Kulus 16 minutit, kuniks lekkele piir saadi, aga mängu jõujoontele tavapärasest palju pikem poolajapaus mingit mõju ei avaldanud: kolmanda veerandi võidunumbrid olid Macericksil 37 : 23, mis tähendab et viimases võisid nad jala suuresti sirgu lasta ja anda selle 19 silmaga Warrirosile – mängu saatust külalised enam väärata niikuinii ei suutnud. Kõige napim eduseis, 110 : 102, oli kolm minutit enne kohtumise lõppu.

Mavericksi võit tähendab muidugi, et mängu resultatiivseim oli nende täht Luka Doncic 30 punktiga. Sloveen lisas 14 lauapalli ja jäi ühe resultatiivse söödu kaugusele kolmikduublist. Dorian Finney-Smith aitas kodumeeskonda 23 silmaga.

Külalistele tõi Steph Curry 20 punkti, sealjuures proovis tagamängija kaugelt peale visata tema kohta tagasihoidlikud viis korda, millest sopsas kaks. Tavaliselt võtab Curry kolmeseid ette ikka vähemalt kümnel korral.

„See oli neile egoga võetud võit. Tuled lihtsalt väljakule ja sul pole midagi kaotada. See enesekindlust oli neis varakult sees,“ ütles Curry kaotuse kohta. „Me ei teinud midagi, et neilt hoogu maha võtta, ja nii saigi laviin alguse. Müts maha nende ees.“

„Riietusruumis tundsid kõik, et meis on veel korvpalli peidus,“ ütles Finney-Smith seeria jätkamise kohta. „Tahtsime lihtsalt võidu ära panna. Tunne oli nagu me tulime avapoolajaks välja päris meeleheitel.“

NBA ajaloos on 146 korral juhtunud, et mõni meeskond läheb nelja võiduni peetavat seeriat 3 : 0 juhtima. Mitte kordagi (!) pole tagaajaja suutnud veel sellisest olukorrast pääseda – kolmel korral on küll seeria viigistatud, ent siis alati otsustavas mängus kaotatud.

„Ma usun jätkuvalt, et võime võita,“ tahab Doncic teha ajalugu. „Tuleb võtta mäng mängu haaval.“

Seeria viies kohtumine ootab ees Eesti aja järgi ööl vastu reedet.