Jüri Vips teenis Monaco GP sprindisõiduga neli punkti.

Auto-Moto uudised
28. mai 2022, 20:38

HÄSTI! Vips tuli Monacos sprindisõidus esiviisikusse

Hitech GP piloot Jüri Vips saavutas vormel 2 sarja Monaco etapi sprindisõidus viienda koha. Selle eest teenis ta viis silma – enne seda sai eestlane viimati punkte aprillis Emilia Romagna GP-l, kus võitis kvalifikatsiooni.

21aastane vormelisõitja alustas sõitu kuuendalt positsioonilt, kuid tõusis kohe viiendaks, sest parimalt kohalt startinud Jake Hughesi (Van Amersfoort Racing) vormel jäi seisma. Avakurvis sõitis Vipsile sisse lõigata üritanud Jake Doohan (Virtuosi Racing), ent õnneks suutsid mõlemad mehed jääda rajale ning sõitu jätkata.

Vips kulges sündmustevaeses sõidus lõpuni viiendal kohal. Esikoha saavutas Dennis Hauger (Prema Racing), järgnesid tiimikaaslane Jehan Daruvala ja Hitechi piloot Marcus Armstrong. Esimesena jäi poodiumilt välja Enzo Fittipaldi (Charouz Racing System). Hughes sai pärast boksis käimist oma masina käima, kuid pidi leppima 18. kohaga.

Põhisõit toimub pühapäeval ning algab Eesti aja järgi kell 10.50. Vips stardib seal neljandalt positsioonilt.

Üldarvestuses on jätkuvalt 88 punktiga esimene brasiillane Felipe Drugovich (MP Motorsport), kes katkestas sprindisõidus. Järgnevad Theo Pourchaire (ART GP; 63) ja Daruvala (49). Vips on 34 silmaga seitsmes.