Eesti naiskonna ankrunaine Katrina Lehis.

Toimetas Eigo Kaljurand 29. mai 2022 14:11

Eesti epeenaiskond (Kristina Kuusk, Nelli Differt, Katrina Lehis) teekond Poolas Katowices toimunud MK-etapil päädis veerandfinaalis.

Laupäeval toimunud individuaalvõistlusel jõudsid meie epeenaistest kõige kaugemale Irina Embrich ja kaheksandikfinaalis Katrina Lehise alistanud Nelli Differt, kes mõlemad pudenesid konkurentsist veerandfinaalis. Etapi võitis Lõuna-Korea äss Injeong Choi, Differt sai viienda, Embrich seitsmenda ning Lehis üheksanda koha.

Kuna Embrich sõitis pühapäeval planeeritult koju ja Erika Kipru haigestus, siis naiskonnavõistluses kaitsesid Eesti au Differt, Lehis ja Kristina Kuusk. 16 parima seas oli Eesti hädas Ukrainaga, sest kahe viimase vahetuse eel olid meie mõõgataltsutajad taga 23 : 26. Kuid Differt aitas naiskonna viigini ning akrunaisest kahekordne olümpiamedalist Lehis alistas 9 : 5 Vlada Harkova ning eestlannad pääsesid 37 : 33 võiduga veerandfinaali.

Kaheksa parima seas ristasid eestlannad mõõgad Hiina koondisega. Matši alguses hoidsid kerget initsiatiivi hiinlannad, kes juhtisid 11 : 9 ja 16 : 13. Kuid siis tegi vägeva vahetuse Lehis, kes alistas Sihan Yu lausa 5 : 1, viis Eesti ühe silmaga juhtima ja Differt hoidis nappi edu.

Yu heastas teises vahetuses põrumise Kuuse vastu. Hiinlanna 5 : 3 võit tähendas, et eestlannad oli taas kahe viimase vahetuse eel kaotusseisus (23 : 24). Kuna Differt jäi Nuo Xule alla niisamuti ühe torkega, siis oli Eesti viimase matši eel taga juba kahe silmaga.

Tokyo olümpial individuaalselt pronksi ja naiskonnaga kulla võitnud Lehis tõi kahe õnnestunud rünnakuga tabloole kiirelt 27 : 27 viigi. 38 sekundit enne matši lõppu läks Eesti ankrunaine taas ründama, ent torke sai kirja Lin Sheng. Viimasel poolel minutil Lehisel enam õnnestumisi ei tulnud. Paanilised rünnakud päädisid topelttorgete või hiinlanna eduga, mistap leppisid eestlannad valusa 30 : 33 kaotusega.