Sakari Mannineni värav tõi Soomele MM-kulla.

Jäähoki
29. mai 2022, 23:22

USKUMATU MÄNG! Soome koondis alistas lisaajal Kanada ning tuli kodupubliku ees maailmameistriks (16)

Kui 2019. aasta jäähoki MMi finaalis oli Soome parem Kanadast, siis mullu jäid peale kanadalased. Nüüd oli taas meie põhjanaabrite kord võita – kodupubliku ees alistati tiitlikaitsja lisaajal tulemusega 4 : 3.

Esimesel perioodil väravaid ei visatud. Teisel kolmandikul kasutasid kanadalased kiiresti ära arvulise ülekaalu, minnes 24. minutil Dylan Cozensi tabamusest juhtima.

Kolmanda perioodi alguses oli domineerivamaks pooleks Soome. Pekingi olümpiavõitjad jõudsid viigini 44. minutil Mikael Granlundi väravast. 104 sekundit hiljem viis Granlund võõrustajad juba juhtima. 54. minutil tegi Joel Armia seisuks 3 : 1. Seejärel oli Soomel hea võimalus suurendada eduseisu veelgi, kuid paraku ei õnnestunud neil kolm-kaks olukorda ära kasutada. 2.12 enne lõppu vähendas Zach Whitecloud Kanada kaotusseisu 2 : 3-le. 48 sekundit hiljem jõudsid kanadalased viigini, täpne oli Max Comtois.

Lisaajal oli selgelt üritavam pool Soome. Nad hoidsid litrit suurema aja enda valduses ning olid rünnakul pidevalt ohtlikud. 66. minutil jäi Kanada jääle kaheks minutiks vähemusse, sest nende kapten Thomas Chabot tõmbas Hannes Bjornineni maha. Nelja väljakumängijaga Soome kangelaseks kerkis Sakari Manninen, kes viskas 67. minutil kullavärava.

Turniiri parimaks mängijaks valiti soomlaste väravavaht Jussi Olkinuora.

Pöörane oli ka pronksimatš, kus Tšehhi alistas tulemusega 8 : 4 USA. Seejuures veel enne viimast kolmandikku olid tšehhid 2 : 3 kaotusseisus.