Rivo Vesik.

Foto: Aldo Luud
Toimetas Kaspar Koort 30. mai 2022 22:12

Mullu hilissügisel pikendas Rivo Vesik lepingut Venemaa rannavõrkpallikoondisega, et jätkata Tokyo olümpial hõbemedali võitnud Vjatšeslav Krasilnikovi ja Oleg Stojanovski juhendamist. Ent pärast Venemaa alustatud sõda Ukrainas katkes Vesiku viis aastat kestnud koostöö venelastega ning ta asus endale uusi väljakutseid otsima. Nüüd on Vesik löönud käed Eesti võrkpalliliiduga ja temast sai Eesti rannavõrkpallikoondise peatreener.

„Ma pole kunagi sellist tööd teinud, ise mingit süsteemi üles ehitanud ja see on põnev,“ kommenteeris Vesik volley.ee portaalile.

Vesik, kelle käe all krooniti Krasilnikov ja Stojanovski lisaks olümpiahõbedale ka maailmameistriteks, lisaks võitsid nad MMilt pronksi ja EMilt kaks hõbedat, jätkas:

„Ma algul arvasin, et minu jaoks on selles rollis olla natuke vara, aga eks tuleb ära proovida, kui võimalus avanes. Kõige ägedam on see, et mängijate poolne valmidus asju teha on olemas, ka neil, kellega ma hetkel tihedamalt seotud pole. Heameelt teeb see, et kõik need, kes rannavõrkpalli tõsisemalt mängivad, teevad seda südamega ja on valmis sellesse palju panustama.“

Tema sõnul võiks koostöö ideaalis välja näha nii, et Eesti koondis koosneb olenevalt võimalustest ja hetkeolukorrast vähemalt kahest meeste paarist ja kahest naiste paarist.

„Kui mängijaid on vähem, siis on koondises kas kokku neli võistkonda või kuus võistkonda, aga nad ei ole jaotatud eraldi meeste ja naiste koondisteks. Mina aitan kõiki paare võimaluste piires, osadele keskendun rohkem, sest näiteks meie esipaaril Kusti Nõlvakul ja Mart Tiisaarel on oma treener,” selgitas Vesik oma rolli.

“Mina treenin hetkel Rasmus Meiust ja Kaur Erik Kaisi, Liisa Soometsa ja Heleene Hollast ning Liisa-Lotta Jürgensoni ja Eva Liisa Kuivoneni. Koondise poolt on mängijatele garanteeritud mingid tugiteenused, näiteks füsio, treeninglaagrid, kus kogu koondis koos treenib. Ideaalis on meil näiteks kolm meeste ja kolm naiste paari ja kummalgi kolmikul ka veel üks treener abis, lisaks minule. Lisaks tuleks koondisega liita Audentese rannavõrkpallurid, kes seal uuest aastast õppima asuvad,” kirjeldas alaliiduga 1 + 1 lepingu sõlminud treener tulevikuvisiooni.