Leinaküünal.

Foto: Erki Pärnaku
Toimetas Eigo Kaljurand 2. juuni 2022 16:05

Kolmapäeva õhtul Mani saare mootorratturite kihutamisel (Isle of Man TT) hukkus 29aastane piloot Mark Purslow.

Võistluse korraldaja sõnul juhtus avarii Ballagareys toimunud treeningu ajal. Väidetavalt on legendaarsetel Mani saare võidusõidutel elu kaotanud juba 261 inimest, mis teevad selle maailma ohtlikumaks ringrajaks.

Purslow oli kogenud juht, kes osales Mani saare võistlusel esmakordselt 2017. aastal. „TT sõidud jätkuvad, kuid oleme mõtetes temaga,“ sõnasid korraldajad. Ärevad hetked oli juba teisipäeval, sest kukkunud Dave Moffitt sai õnnetuses raskelt vigastada ja mees toimetati Liverpooli haiglasse.

Esimene Isle of Man’i võidusõit toimus 1904. aastal autodega, kuid alates 1907. aastast on tänavatel vaid mootorrattad. TT-võistlused sõidetakse 60,3 kilomeetri pikkusel ringil, millel on 264 kurvi. Rada teevad keeruliseks ka nähtavust piiravad puud, põõsad, hooned ja kiviseinad.

Sealjuures sõidavad kiiremates lõikudes üle 300 km/h kihutavad mootorratturid kiviaedade, majade ja valgustuspostide vahelt, sest seal puuduvad ohutusalad. Ajaloo kõige mustemad Isle of Mani võistlused toimusid 2011. aastal, kui erinevates õnnetustes kaotas elu 11 inimest (neli juunis ja seitse sügisel).