Diana Klavani karjäär jätkub Šveitsis.

Foto: Erakogu
Kaspar Koort 2. juuni 2022 16:49

Pärast kevadel TPSiga Soome meistriks tulekut otsustas Eesti naiste saalihokikoondise ründaja Diana Klavan oma neli aastat kestnud seiklusele põhjanaabrite juures joone alla tõmmata. Uue tööandja leidis ta samuti tugevalt saalihokimaalt Šveitsist – või õigemini leidis ta endale lausa kaks uut tööandjat, sest seal on mängijatel lubatud esindada kaht klubi korraga.

Klavani mängijaõigused kuuluvad Šveitsi naiste tugevuselt kolmandas liigas ehk 1. liigas mängivale Zürichi Floorball Lionessi klubile, kuid tema teiseks leivaisaks saab meistrisarjas ehk NLA-s mängiv UHC Laupen ZH, kes lõpetas mulluse põhihooaja kümne naiskonna seas kaheksandal kohal. Veerandfinaalis jäädi mängudega 0 : 4 alla hilisemale meistrile Kloten-Dietlikon Jetsile.

Klavani sõnul on Soome liiga üldine mänguklass võrreldes Šveitsiga küll tugevam, kuid naiskonnad on Kesk-Euroopa riigis oma tasemelt ühtlasemad. „Šveitsi esimesed neli klubi on väga head,“ lisas Klavan.

Kuidas ta end aga kahe üksteisest umbes 130 kilomeetri kaugusel asuva linna ja klubi vahel jagama hakkab? „Ühe klubiga teen nädalas kaks ja teisega samuti kaks trenni ning põhihooaja kohtumiste osas treenerid otsustavad, kus ja millal mängin,“ selgitas Klavan, kellele Lionessi poolt organiseeriti elukoht Zürichi lähedale, kust ühistranspordiga Laupenisse on tunni jagu sõitu. „Play-off’ides esindan aga vaid Lionessi.“

Šveitsi liiga uus hooaeg algab 10. septembril, kuid naiskonnad on asunud juba selleks vaikselt põhja laduma. Klavan liitub oma uu(t)e tööandja(te)ga juuli alguses.