36aastane Al Horford (palliga) tabas viimasel veerandil kõik väljakult teele saadetud visked ning tõi Bostoni parimana 26 punkti.

3. juuni 2022, 08:53

VIDEO | Vägeva lõpuspurdi teinud Boston Celtics asus NBA finaalseeriat juhtima

Korvpalliliiga NBA finaalseeria avamängus alistas Boston Celtics võõral väljakul tulemusega 120 : 108 Golden State Warriorsi. Seejuures alustasid nad viimast neljandikku 12punktilisest kaotusseisust.

Kui kolmanda veerandi kaotas Boston 24 : 38, siis neljandas olid nad võõrustajatest üle 40 : 16. Nad alustasid viimast veerandaega üheksa järjestikuse punktiga. Veel kuus minutit enne lõppu oli Warriorsi edu 103 : 100, kuid siis tegi külalismeeskond 17 : 0 vahespurdi ja otsustas sellega ka mängu.

Kui Boston tabas neljandal veerandil üheksa kaugviset, siis Warriors vaid ühe.

Bostoni parim oli vanameister Al Horford, kes tõi 26 punkti. 36aastane ääremängija tabas väljakult viskeid 75% täpsusega (sealhulgas 6 kaugviset 8st). Jaylen Brown lisas 24, Derrick White 21 ja sel hooajal liiga parimaks kaitsemängijaks valitud Marcus 18 silma. Meeskonna suurim staar Jayson Tatum oli hädas visketabavusega (väljakult 3/17) ning kogus vaid tosin punkti, kuid panustas võitu 13 korvisööduga.

Warriorsile tõi seitse kolmest tabanud Stephen Curry 34 punkti, Andrew Wiggins lisas 20 silma.

Kui lauavõitluses jäid meeskonnad viiki (39 : 39), siis Bostonil oli visketäpsus selgelt parem. Nad tabasid väljakult 50,6, kolmesejoone tagant 51,2 ning vabaviskeid 81,3% täpsusega. Warriorsil olid samad näitajad vastavalt 44,3, 42,2% ja 73,3%.

Seitsme võiduni peetava seeria teine mäng algab Eesti aja järgi esmaspäeva hommikul kell 3 taas Warriorsi koduareenil.