Karl Erik Nazarov.

Kergejõustik
3. juuni 2022, 21:57

Nazarov võitis Manchesteris 100 meetri jooksu, aga ränk vastutuul nullis rekordilootused

Karl Erik Nazarov võitis Inglismaal Manchesteris toimunud võistlusel 100 meetri jooksu ajaga 10,55.

Manchesteris jõudis 100 meetri sprindi pakkudele viis meest. Neist nelja rekordid olid vahemikus 10,10 kuni 10,18 ning nende kõrval kuulas stardipauku Nazarov, kelle tippmark oli mai lõpus Poolas Poznanis joostud 10,39.

Kuigi lähtest sai kõige paremini minema britt Andrew Robertson, siis vägeva lõpuspurdiga võitis jooksu Nazarov. Kahjuks 2,2 meetrit sekundis puhunud vastutuules jäid ajad üsna lahjaks. 23eestlane sai kirja 10,55, teise koha võttis Ghana juurtega taanlane Kojo Musah (10,59).

Möödunud talvel Serbias Belgradis toimunud sisekergejõustiku MMil püstitas Nazarov 60 meetri eeljooksus uue maarjamaa rekordi 6,55. Välitingimustes on tal 100 meetri Eesti tippmargini veel minna, sest 2012. aastal lippas Marek Niit USAs Fayettevilles selle vahemaa ajaga 10,19.

100 meetri jooksu tulemused.

Manchesteris tegi kaasa ka meie kõrgushüppetalent Karmen Bruus, kes sai 1.84 ületamisega kolme naise konkurentsis teise koha. Õues toimunud võistlusetel polnud 17aastane sportlane varem nii kõrgele asetatud latist üle lennanud, sisetingimustes püstitas ta lõppenud talvel 1.91ga juunioride vanuseklassi Eesti rekordi.