Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak

4. juuni 2022, 21:20

Nõlvak – Tiisaar pidid MK-etapi poolfinaalis leppima kaotusega

Eesti parim meeste rannavolleduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar said MK-sarja kõige tugevama taseme ehk Elite 16 etapil Lätis Jurmalas poolfinaalis kaotuse. Nad jäid seal tulemusega 0 : 2 (11 : 21, 14 : 21) alla Katari duole Cherif Younousse – Ahmed Tijan.

Eestlased lähevad pühapäeval kolmanda koha mängus vastamisi Brasiilia duoga Andre Loyola Stein – George Souto Maior Wanderley, kellele kaotati neljapäeval alagrupiturniiril napilt 1 : 2 (22 : 24, 21 : 18, 13 : 15).

Reedel alistasid eestlased teises alagrupimängus austerlased Robin Seidl – Philipp Waller 2 : 0 (21 : 18, 21 : 18), vahendab volley.ee.

Kolmandas mängus andsid norralastest valitsevad olümpiavõitjad Anders Mol – Christian Sorum eestlastele vigastuse tõttu loobumisvõidu. Nõlvak – Tiisaar said nii alagrupis brasiillaste järel teise koha ning pääsesid veerandfinaali. Kaheksa parema seas alistati Hollandi paar Steven Van de Velde – Christiaan Varenhorst 2 : 0 (21 : 18, 21 : 16).

Eesti naiste paar Heleene Hollas – Liisa Soomets teeb kaasa Leedus Klaipedas toimuval Future taseme etapil. Nad alustasid põhiturniirilt, kus esimeses alagrupimängus oli vastaseks Poola paar Agata Ceynowa – Patrycja Jundzill. Selle mängu võitsid eestlannad 2 : 0 (21 : 18, 21 : 16).

Seejärel kohtuti õhtul Leedu paariga Monika Paulikiene – Erika Kliokmanaitega, kellest saadi jagu 2 : 1 (22 : 20, 18 : 12, 15 : 12). Nii said Hollas – Soomets alagrupis esimese koha ja pääsesid otse veerandfinaali.

Kaheksa parema seas alistas Eesti duo leedulannad Ieva Dumbauskaite ja Gerda Grudzinskaite 2 : 0 (21 : 17, 21 : 16). Pühapäeval kell 10 algavas poolfinaalis lähevad Hollas ja Soomets vastamisi Sloveenia paariga Tjaša Kotnik - Tajda Lovšin.