Foto: Twitter / OiglaneJanek
Ohtuleht.ee 25. juuni 2022 12:10

Pisut vähem kui aasta tagasi palus kümnevõistleja Janek Õiglane Tallinnas Kadrioru kunstimuuseumi pargis ameeriklannast elukaaslase Kendra kätt. Nüüd ollaksegi abieluranda sõutud ning nagu nähtus Kendra Instagrami kontolt, veetis kaunis paar mesinädalaid Dominikaani vabariigis Punta Canas.

Janek Õiglane rääkis tunamullu Õhtulehele Georgia ülikoolis tudeerinud Kendrast ülivõrdes. „Vigastuse ajal oli ta mulle suureks toeks. Praegu ta töötab, aga uuest aastast läheb veel õppima, et saada juuras magistrikraad. Ta on väga tark ja teab, mida soovib elus saavutada. See on üks põhilisi omadusi, miks ta mulle väga meeldib. Mina tahan spordis kaugele jõuda, temal on oma valdkonnas sama eesmärk. Toetame teineteist nendes tegevustes.“

Samas artiklis meenutas ta tütarlapsega kohtumist. „Pean tänama Karl Robert Salurit. Olin temaga Glasgow’s sise-EMil toanaaber, hakkasime tema vahendusel sotsiaalmeedias suhtlema. Kui treenisin Portugalis ja Kendra oli sõpradega Hispaanias puhkamas, saime seal kokku.“

„Minu inimene kogu eluks. Olen kõige õnnelikum mees ega jõua ära oodata, et kogu ülejäänud elu sinuga veeta,“ kirjutas Õiglane mullu sotsiaalmeediasse, kui uudis kihlusest oli teatavaks tehtud.

Õiglane on olnud tänavu tubli ka sportlikus plaanis: aprilli alguses USAs isikliku rekordiga 8405 punkti triumfeerinud kümnevõistleja võib üsna muretult nii MMiks kui ka EMiks valmistuda. Head vormi tõestas ta ka kolm nädalat pärast edukat kümnevõistlust, kui püstitas teivashüppes oma tippmargi 5.12. Sel nädalavahetusel proovib ta üksikaladel kätt Eesti meistrivõistlustel.