Jalgpallifännid

Foto: Robin Roots
Rasmus Voolaid 7. juuni 2022 17:05

Kes oleks õigemad inimesed Eesti jalgpallist rääkima, kui aastakümneid selle sees olnud ja sellega ühes kasvanud jalgpallifännid. Riigi kaitsmise tõttu vahepeal mitmenädalasel puhkusel olnud vutisaade „Kolmas poolaeg” on tagasi ning külas käisid legendaarsed fännid Papa ja Romario.

FC Flora ja jalgpallikoondise fänn Papa ning Nõmme Kalju toetaja Romario võtsid Eesti jalgpalli pulkadeks lahti. Alguses Eesti – San Marino kohtumise kaudu. Mõlemad mehed olid nõus, et 2 : 0 polnud võit, mille üle peaks rõõmustama, vaid näitas meie kehva hetkeolukorda.

Seejärel räägiti sellest, kuidas Premium liigast profiliiga tegemine oli viga ja sellega on tehtud perspektiivitutele jalgpalluritele karuteene. Mõistagi peatusid fännid ka viimasel ajal populaarsel valupunktil ehk treenerite koolitamisel. Papa tõi vigadest rääkides nimeliselt välja ühe Eesti koondise endise peatreeneri, kellele käis Papa hinnangul tema töö selgelt üle jõu.

Saate teises pooles rääkisime lähemalt publikunumbritest ja fänniorganisatsioonidest. Sarnaselt platsiltoimuvale ei ela ka nemad praegu oma parimaid aegu. Põhjuseid on mitmeid - paremini saaks teha nii jalgpalliliit, klubid kui ka fännigrupid ise.

Head kuulamist!