Karl Erik Nazarov.

Kergejõustik
8. juuni 2022, 20:42

Nazarov võitles Norras vastutuulega, Pedriksit kimbutas Soomes jalavaevus (1)

Eesti väledaim mees Karl Erik Nazarov pidi teist võistlust järjest sprintima vastutuules.

Märtsis sise-MMil 60 meetri jooksus neljandaks tulnud Nazarov astus täna areenile Norras ja läbis Bergenis 100 meetrit ajaga 10,63 (-2,2 m/s), mis andis teise koha. Võidurõõmu maitses taanlane Emil Kjaer, kes oli meie mehest kolm sajandikku kiirem.

Eesti parim tõkkesprinter Keiso Pedriks alustas aga välihooaega Soomes Espoos, kus teda kimbutas jalavaevus. „Kerge probleem tagareiega,“ ütles Andrei Nazarovi õpilane Õhtulehele. “Pidin käigu välja võtma.“

Meeste 110 meetri tõkkejooksu tulemused.

Pedriksil tekkis mai lõpus reies kramp, nüüd andis tunda sama koht. „Ebamugav on tõkkel haaravat liigutust tehes,“ selgitas ta ja imestas, et protokolli läks kirja aeg 16,60. „Lõpus lükkasin tõkkeid lihtsalt maha,“ lisas ta.

Naiste 100 meetri tõkkejooksus sai Diana Suumann Eesti hooaja tippmargiga 13,67 neljanda ja Anna Maria Millend 13,73ga kuuenda koha (eeljooksus oli tema aeg 13,69). Võitis jamaikalanna Crystal Morrison, kelle tulemus oli 13,10.

Naiste 100 meetri tõkkejooksu tulemused.

Naiste vasaraheites sai Eesti rekordi omanik Kati Ojaloo hooaja tippmargiga 66.90 neljanda koha. Võidurõõmu maitses soomlanna Krista Tervo, kes lennutas vasara 72 meetri ja 73 sentimeetri kaugusele.

Naiste 200 meetri B-jooksus oli kiireim Ann Marii Kivikas, kes läbis distantsi lubatust pisut tugevama taganttuule (2,4 m/s) toel ajaga 23,84. A-jooksus oli Kreete Verlin 24,35ga seitsmes. Meeste 200 meetri B-jooksus oli Robin Sapar oma hooaja tippmargiga 21,68 viies.

Rasmus Kisel tuli 800 meetri jooksus ajaga 1.49,14 kuuendaks ja Enari Tönström 800 meetri B-jooksus 1.52,03ga teiseks.