Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak.

10. juuni 2022, 12:03

Nõlvak ja Tiisaar alustasid rannavolle MMi võidukalt!

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar alistasid rannavõrkpalli maailmameistrivõistluste avamängus 21 : 12, 24 : 26, 15 : 11 paari Juan Virgen – Miguel Sarabia.

Roomas toimuval võistlusel osaleb 48 paari, kes on jagatud tosinasse neljalikmelisse alagruppi. Turniiri esimeses matšis madistasid Nõlvak – Tiisaar mehhiklastega. MMil debüteeriv Eesti duo sai 206 cm pikkuse Tiisaare vägevast löögist ja ässast 6 : 4 edu, mis hakkas vaikselt kerima suuremaks. 13 : 8 seisult võtsid Juan Virgen – Miguel Sarabia aja maha, kuid see esimese avageimi kulgu ei muutnud ja Nõlvaku võimsast löögist võitsid eestlased selle 21 : 12.

Teist geimi alustasid paremini kaitses keerulised pallid kätte saanud mehhiklased, kes läksid juhtima 7 : 4. Nõlvak õnneliku ässa järel jõudsid eelmisel nädalal MK-sarja kõige tugevama taseme ehk Elite 16 etapil Lätis Jurmalas neljanda koha saanud eestlased 7 : 7 viigini, kuid sellele vastasid Virgen – Sarabia 6 : 1 vahespurdiga.

Seisult 15 : 19 näis, et mehhiklased liiguvad kindla teise geimi võidu suunas, aga turniirile 22. asetuse saanud Nõlvak – Tiisaar võitlesid end tagasi mängu. Nõlvaku õnnelikust võrguripsega ässast jõudis Eesti 19 : 19 viigini ning sellele vajutas ta otsa veel ühe joonele läinud ässa.

Geimi otsustavad hetked olid üsna närvilised. Eestlastel oli lausa neli matšpalli, kuid vajalikel hetkedel jäi neil puudu otsustavusest. Mehhiklaste geimpalli ajal läks Tiisaar võrgu pealt vajutama, ent tema soorituse blokeeris 10 cm lühem Juan Virgen ning eestlased kaotasid geimi 24 : 26.

Otsustav geim püsis tasa seisuni 6 : 6. Kuid siis said eestlased mängu käima, läksid juhtima 11 : 7 ja hoidsid initsiatiivi kuni lõpuni. Seisult 14 : 10 said Nõlvak – Tiisaar kaks matšpalli, millest teise lahendas osavalt Nõlvak.

Kohtumise statstika

Homme kohtuvad eestlased kogenud Maroko paariga Mohamed Abicha – Oussama El Azhari. Esmaspäeval tulevad meie meestele vastu grupi soosikud Alexander Brouwer – Robert Meeuvsen, kes 2016. aasta Rio olümpial võitsid Hollandile pronksmedalid. Päeva avamängus alistasid Brouwer – Meeuvsen marokolased kindlalt 21 : 11, 21 : 9.

Alagruppide kaks parimat pääsevad otse kohamängudele. Tosinast kolmandaks jäänud duost neli pääseb samuti otse play-off'i, kaheksa ülejäänut selgitavad lisaringis veel neli õnnelikku. Grupi viimased pakivad kohvrid ja sõidavad koju.