Tuttav pilt igalt tiitlivõistlustelt: Anita Wlodarczyk seisab poodiumil, kuldmedal kaelas.

Foto: Lindsey Wasson / Reuters / Scanpix
Rasmus Voolaid 11. juuni 2022 10:32

Kolmekordne vasaraheite olümpiavõitja ja neljakordne maailmameister Anita Wlodarczyk peab heitma operatsioonilauale, sest ta pidi oma kätega pahalast nüpeldama.

36aastane poolatar andis ootamatust seigast teada oma Instagrami jälgijatele: „Head sõbrad, võõras murdis sisse mu autosse. Sain vargaga üksi hakkama ja andsin ta politseile üle, aga kahjuks maksin selle eest lihastraumaga ka kallist hinda. Operatsioon ootab mind ees juba esmaspäeval. Aitäh kohalikule politseile kiire reageerimise eest!”

Wlodarczyk viskas ka nalja, et ilmselt ootab teda eduka kergejõustikukarjääri järel ees alavahetus. Inspiratsiooni ammutas ta 34aastasest rahvuskaaslasest Joanna Jedrzejczykust, kes on mitmekordne Muay Thai maailmameister ja kroonitud ka UFC maailmameistriks. „Kuna sissetungija sai maha notitud, siis ilmselt hakkan ma pärast karjääri lõppedes tegelema MMAga, nagu tšempion Joanna Jedrzejczyk!”

Wlodarczykul polegi tegelikult enam kergejõustikus kellelegi mitte midagi tõestada. Ta on kroonitud vasaraheites kolmekordseks olümpiavõitjaks, neljakordseks maailma- ja Euroopa meistriks. Mõistagi on tema käes ka maailmarekord.