KAHEST KAKS: Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak on alustanud MMi võidulainel.

Foto: en.volleyballworld.com
Toimetas Kaspar Koort 11. juuni 2022 15:35

Eesti rannavolle esipaar Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar võitis Roomas peetaval MMil teisegi alagrupimängu, millega kindlustati ka pääs kaheksandikfinaali. Maroko paar Mohamed Abicha ja Soufiane El Gharouti alistati 2 : 0 (13, 16).

Nagu raporteerib volley.ee portaal, siis avageimis oli viimane viigiseis 3 : 3, kuid siis lõi esmalt Nõlvak palli maha, Tiisaar serveeris serviässa ning järgmise pallivahetuse lõpetas ta rünnak teiselt puutelt ning enam tagasi vaatamist ei olnud.

Teises geimis tekkis korraks väike mõõn, kui vastastel lubati 15 : 10 kaotusseis minimaalseks mängida, kuid kaks rünnakut Nõlvakult, blokk Tiisaarelt ja hetkeks tekkinud põnevus haihtus ruttu. Eelkõige jäid marokolased hätta rünnakute realiseerimisega, ka serviga ei suudetud meie mehi survestada ja blokiga pitsitada. Tasemevahe oli ilmne.

Taas suutsid eestlased soosiku rolliga hakkama saada ja teenisid elu esimesel MM-il juba teise võidu. Kuna samal ajal peetud kohtumises said hollandlased Alexander Brouwer ja Robert Meeuwsen 2 : 0 (13, 15) jagu Mehhiko duost Juan Virgen – Miguel Sarabia, siis on selge, et eestlased on taganud alagrupis vähemalt teise koha ja pääsu kaheksandikfinaali. Pühapäeval on Tiisaarel ja Nõlvakul puhkepäev, esmaspäeval algusega kell 10 mängitakse hollandlastega alagrupi võidu peale.

Nõlvak märkis matši järel, et ta läks liiga suure agressiivsusega peale ning oleks võinud lihtsamaid lahendusi teha.

Tiisaar nõustus:. „Natuke sellist ülepingutamist oli võib-olla. Oleks saanud võtta mitte lõdvemalt, aga rahulikumalt.”

Mehed ootavad juba esmaspäevast kohtumist maailma edetabelis neljandat kohta hoidvate hollandlastega. „Nad on väga kõvad, täitsa maailma tipppaar, kõrged ja agressiivsed,” iseloomustas Nõlvak Brouwerit ja Meeuwseni.