Abby Steiner kerkis maailma kõigi aegade edetabelis 12. kohale.

Mihkel Talivee 12. juuni 2022 09:38

Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul Eugene'is lõppenud kergejõustiku USA üliõpilasmeistrivõistluste säravaima tulemuse eest hoolitses 22aastane Abby Steiner, kes võitis naiste 200 m jooksu ajaga 21,80.

Ameeriklanna parandas oma isiklikku tippmarki 21 sajandikuga ning ühtlasi kattis pool staadioniringi esmakordselt karjääris alla 22 sekundiga. Oma võiduajaga tõusis Kentucki ülikooli esindaja maailma kõigi aegade edetabelis 21. kohale.

Steinerile järgnesid 19aastane Nigeeria sprinter Favour Ofili (22,05) ja Anavia Battle (22,33).

NCAA meistrivõistlustel üritas hullu duublit Florida ülikooli täht Anna Hall, kes osales nii 400 m tõkkejooksus kui ka seitsmevõistluses. Lõpuks tuli tal leppida tõkkesprindi finaalis ajaga 54,76 teise kohaga (kaks päeva varem poolfinaalis oli ameeriklanna saanud kirja 54,48), võitis Britton Wilson (53,86). See-eest seitsmevõistluse suutis 21aastane Hall võita, kogudes 6385 punkti. Võit tuli kindlalt, teise koha saanud Ida Eikeng kaotas talle kokkuvõttes 446 silmaga. Seejuures toimus seitsmevõistluse viimane ala 800 meetri jooks kõigest 22 minutit pärast 400 m tõkkedistantsi finaali. Hall läbis kaks staadioniringi üsna rahulikult, saades kirja aja 2.21,23.

„Teadsin, et see saab olema tohutult raske. See oli jõhker. Ütleksin kindlasti, et ärge seda kodus järele proovige“ kommenteeris Hall oma tihedat võistlusprogrammi The Oregoniani vahendusel.

Meestest tegi kuldse duubli Joseph Fahnbulleh, kes võitis 100 m jooksu ajaga 10,00 ning sai poole pikemal distantsil kirja 19,83. 110 m tõkkesprindis triumfeeris maailma hooaja edetabeli parima tulemusega 13,00 Trey Cunningham.