Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar MMil.

Foto: volleyballworld.com
Toimetas Rasmus Voolaid 13. juuni 2022 12:55

Eesti rannavõrkpallurid Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak lõpetasid Roomas toimuva rannavolle MMi alagrupiturniiri täiseduga, kui viimases voorus alistati Hollandi tipud Alexander Brouwer ja Robert Meeuwsen 2 : 1 (16, -12, 12).

Seni Mehhiko ja Maroko paaridest jagu saanud eestlased polnud hollandlaste vastu kohe kindlasti mitte favoriidid. Vastaseks olid 2013. aasta maailmameistrid ja Rio de Janeiro olümpia pronks.

Avageimi kontrollisid eestlased, kes võitsid selle kindlalt 21 : 16, teises jäädi aga rongi alla ja kaotati lausa 12 : 21. „Nad õnnestusid serviga veidi rohkem, panid meid rohkem liikuma, panid servi ette ja taga, ma jäin veidi rütmist välja, tõmbas mind veidi stressi,“ raputas Tiisaar endale võrkpalliliidu kodulehel avaldatud usutluses tuhka pähe. „Teinekord on mängus sellised kohad, et kui paar punkti läheb, siis lähed ise stressi ja siis läheb veel paar punkti järgi. See stressimoment oli seal natuke liiga pikk, sellest see tulemus ka.“

„Teises geimis hakkasid rohkem Mart, aga ka Kusti rohkem mängima hollandlaste mängu, läksid nende mängumaale, sealt tulid ka kätte löömine, blokki löömine…„ analüüsis treener Indrek Verro. „Meie strateegiline moment üldse selles mängus oli mitte mängida vastaste mängu, sest vastased on õppinud selgeks väga kindlad mustrid, kui mängid nende mänguplaani järgi, mida nad on harjutanud 15 aastat, siis on väga raske neile vastu saada. Tuleb tuua nad teise mängu sisse, sealt ei meeldi neil väga olla ja sealt tulevad ka vead.“

Kolmandas geimis jäi Eesti duo küll 9 : 10 taha, aga siis tehti vahespurt ja teeniti 15 : 12 geimivõiduga ka matšivõit. „Mardi tagasitulek kolmandas geimis oli super, tegime oma asja, seda, mida oleme juurutanud ja see tagas edu,” kiitis Verro.

„Nii kaua, kuni nad saab serviga natuke välja, on nende vastu oluliselt lihtsam,“ lisas Tiisaar. „Nad on nii võimsad ja kõrgel, mõlemal on rünnakusuunad ka olemas. Kui neil serv väga hästi käes on, siis peab väga hästi õnnestuma, et bloki-kaitsega pall kätte saada.“

Tiisari hinnangul oli tegemist karjääri parima võiduga. „Jah, muidugi!“ Alagrupi võitjatena kindlustati see, et 1/16-finaalis ei tule vastu mõnd teist alagrupivõitjat. „Selles mõttes on see tubli abimees, nüüd ei tule Anders Moli ja Christian Sørumit kohe vastu ega Katari paari (Cherit ja Ahmed – toim),“ sõnas Nõlvak. „Aga võib-olla veel tähtsam oli see võit iseendale, et suutsime sammu edasi teha,” märkis Tiisaar.

Alagrupiturniir lõppeb Roomas täna. Play-off’i vastased pannakse paika loosiga, alagrupivõitjad omavahel kokku ei lähe. Homme mängitakse lucky loser’i ring (alagruppide kolmandad selgitavad veel viimased edasipääsejad), 1/16-finaalid peetakse kolmapäeval.