Täitsa võimalik, et autide jalaga mängimise korral saaks ka väiksemad vutiriigid nagu Eesti ja Küpros suurematele senisest rohkem hambaid näidata.

Foto: Robin Roots
Kaspar Koort 15. juuni 2022 19:34

Londoni Arsenali endine peatreener Arsène Wenger ei jäänud pärast Kahurimeeste juurest lahkumist sugugi vaikselt päevi õhtusse veeretama, vaid saades ametisse maailma jalgpalli katusorgnanisatsiooni FIFA arendusdirektorina, on ta hakanud välja paiskama üha uusi ideid, kuidas mängu ja sellega seonduvat reformida. Nüüd on FIFAs kaalumisel prantslase poolt välja käidud idee, et küljeaute hakataks mängima traditsioonilise sisseviske asemel jalaga.

Wenger tuli oma mõttega välja juba mullu. „Praegu on jalgpallis kaks suurt ajaraiskajat: sissevisked ja karistuslöögid, samuti natuke ka väravalöögid, sest neid võib nüüd karistusala sees lahti mängida,“ pajatas Wenger. „Eesmärk on teha mängu rohkem vaatemängulisemaks ja kiiremaks, vahest nii, et aute mängitaks käest viskamise asemel jalaga, aga seda näiteks viie sekundi jooksul. Kuid loomulikult tuleks seda kõigepealt testida. Vaatame veel paljusid asju, kuid ega siin enam palju pole, mida saaks muuta.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad