Rasmus Mägi hea hooaeg sai Oslos jätku.

Kergejõustik
16. juuni 2022, 22:54

Mägi sai Oslos teise koha, Nazarov tegi elu kiireima jooksu (1)

Teisipäeval Turus Paavo Nurmi mängudel Eesti 400 m tõkkedistantsi rekordi 47,82ni viinud Rasmus Mägi sai Oslo teemantliiga etapil teise koha ajaga 48,51.

30aastane tartlane alustas jooksu julgelt ning oli poole distantsi järel kindlalt teine. Tema 200 meetri vaheajaks oli teemantliiga kodulehe andmetel 22,7. Lõpus ta pisut kangestus, kuid suutis siiski teisest kohast kinni hoida.

Jooksu võitis brasiillane Alison dos Santos suurepärase aja 47,26ga. Enda nimel olevale hooaja tippmargile jäi ta alla kolme sajandikuga. Kolmas oli prantslane Wilfried Happio 49,01ga.

Naiste 400 m tõkkejooksus tegi vägeva esituse Femke Bol, kelle võiduajaks märgiti 52,61. 22aastane hollandlane alustas jooksu vägevalt, ent kaotas oluliselt aega viimase tõkkevahe ja -ületusega, sest tegi tavapärase 15 sammu asemel 16 ning komistas pisut. Teine oli ukrainlanna Anna Rižikova (54,81) ja kolmas britt Jessie Knight (54,84).

Meeste miilijooksu võitis 3.46,46ga 1500 m distantsi Tokyo olümpiavõitja Jakob Ingebrigtsen. Kõigi aegade edetabelis kerkis 21aastane norralane kuuendaks, Euroopa rekord jäi seejuures vaid 16 sajandiku kaugusele.

Karl Erik Nazarov tegi Taanis Kopenhaagenis suurepärase jooksu, saades 100 m distantsil ajaga 10,28 kolmanda koha.

Jooksu ajal puhus taganttuul +2,1 meetrit sekundis, mis on lubatust vaid 0,1 võrra suurem. Esikoha saavutas ajaga 10,05 Lõuna-Aafrika Vabariigi sprinter Emile Erasmus, teine oli poolakas Przemyslav Slowikowski. Nazaroviga jagas kolmandat kohta taanlane Frederik Schou-Nielsen, kes jooksis tuhandiku täpsusega välja täpselt sama aja (10,279).

Pisut varem toimunud eeljooksus sai Eesti sprinter kirja 10,52 (-0,5).

23aastase Nazarovi 100 m isiklik rekord on teisipäevast 10,34. Sellega jagab ta Eesti kõigi aegade edetabelis Mihhail Urjadnikoviga kolmandat kohta, rekordiomanik on 10,19ga Marek Niit.

Belgradi sise-MMil 60 m jooksus neljandaks tulnud Nazarov osaleb järgmisel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel, kus on üles antud nii 100 kui ka 200 m jooksus.